Wydanie nr 26/2020, Niedziela 26.01.2020
imieniny: pokaż (10 imion)Paula, Skarbimir, Leon, Tymoteusz, Tytus, Leona, Wanda, Żeligniew, Ksenofont, Małostryj
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Pływacy malborskiego MAL WOPR rozpoczęli zmagania w mistrzostwach Polski

Pływacy malborskiego MAL WOPR rozpoczęli zmagania w mistrzostwach Polski fot. Iwona Ciecholewska
Dotychczasowe Korespondencyjne Mistrzostwa Polski Dzieci zmieniły nazwę na Ogólnopolskie Drużynowe Zawody Dzieci 10, 11 lat. Niemniej jednak wciąż jest to najważniejsza impreza dla najmłodszych adeptów pływania w naszym kraju. Zawody odbywają się równocześnie we wszystkich okręgach i mają ściśle określony, dwudniowy program.

W okręgu pomorskim mistrzostwa te odbyły się w miniony weekend w Kościerzynie i zgromadziły na starcie 176 młodych pływaków z 14 klubów. Malbork reprezentowany był przez dziesięcioro najmłodszych zawodników MAL WOPR,  w tym trzy debiutujące, zaledwie dziesięcioletnie pływaczki. I to właśnie im należą się największe brawa po kościerskich zawodach. Oliwia Bieniecka, Karolina Kwitnewska i Hania Rozalewicz spisały się doskonale, a co najważniejsze zaliczyły nowe rekordy życiowe. Oliwia i Karolina wywalczyły po dwie nowe życiówki, zaś Hania jedną. Dziewczęta na zawodach w Kościerzynie nabrały nowych doświadczeń, co z pewnością zaprocentuje w kolejnych startach. Owoce coraz większego doświadczenia, a także wytężonej pracy na treningach może zbierać już najlepszy aktualnie jedenastolatek MAL WOPR, Sławomir Szpaczyński. Sławek jako jedyny z naszej ekipy może wpisać na swoje konto aż cztery nowe rekordy życiowe wywalczone we wszystkich swoich startach. Również w klasyfikacji generalnej wypadł najlepiej, bowiem na 56 jedenastoletnich pływaków zajął bardzo dobrą, 7 lokatę. Sławek musiał też przełknąć gorycz najbardziej nielubianego miejsca dla sportowca, gdy w wyścigu na 50m stylem motylkowym zajął czwartą lokatę. Jednak we wszystkich swoich startach zajmował miejsca w pierwszej dziesiątce, co daje ogromne nadzieje na dalszy rozwój tego obiecującego pływaka. Trzy nowe rekordy życiowe wywieźli z Kościerzyny Olaf Gwiazdowski i Cyprian Piróg. Postawa obu malborskich zawodników zasługuje na pochwałę, bowiem Olaf przystąpił do zmagań bardzo zmotywowany i spisał się zdecydowanie powyżej oczekiwań zważywszy na nierówną pracę treningową, z kolei Cyprian walczył nie tylko z rywalami, ale również z chorobą. Dwie życiówki wpisali w Kościerzynie na swoje konto Nikola Zborowska i Patryk Grapentyn, a po jednej Patryk Gross i Dawid Patoka. 
Podsumowując najważniejsze zawody dla malborskich zawodników kategorii dzieci, należy podkreślić ich wielką determinację i ambicję. W tej trudnej sytuacji, w jakiej pływacy MAL WOPR znajdują się od stycznia tego roku, gdy dojeżdżają na treningi do Elbląga, walczą na zawodach z rywalami jak równy z równym. Należy wierzyć, że wystarczy im hartu ducha i gdy tylko wrócą na rodzimą pływalnię ich wyniki jeszcze bardziej znacząco zapiszą się w historii pomorskiego i krajowego pływania.

Na wyniki naszych zawodników w ogólnopolskiej klasyfikacji dzieci będziemy musieli jeszcze trochę poczekać, już na tę chwilę jednak cieszymy się z ich doskonałej postawy w Kościerzynie. 

Info i foto: Iwona Ciecholewska 

 

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wodne


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.