Wydanie nr 238/2019, Poniedziałek 26.08.2019
imieniny: pokaż (10 imion)Wirzchosława, Maria, Maksym, Dobroniega, Joanna, Wiktorian, Konstanty, Ireneusz, Wiktoriana, Wiktorianna
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Dyrektorzy malborskich placówek oświatowych na szkoleniach Kuratorium Oświaty

Dyrektorzy malborskich placówek oświatowych na szkoleniach Kuratorium Oświaty fot. www.powiat.malbork.pl
Kuratorium Oświaty w Gdańsku przygotowało cykl szkoleń dla dyrektorów szkół i placówek w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa uczniom. Omawiano także zasady współpracy z mediami w sytuacji kryzysowej z udziałem uczniów.

21 maja 2017 roku (wtorek) w Starogardzkim Centrum Kultury spotkali się dyrektorzy i nauczyciele z powiatu starogardzkiego i powiatów ościennych – kwidzyńskiego, tczewskiego, malborskiego, człuchowskiego czy chojnickiego i kościerskiego. W szkoleniu wzięli także udział dyrektorzy szkół i placówek ( I i II LO, ZS nr 4, MOW, SOSW ) , dla których organem prowadzącym jest Powiat Malborski z dyrektorem Wydziału Edukacji Starostwa. Wizytatorzy z Delegatury KO w Słupsku przedstawili uwarunkowania prawne i procedury, jakie należy podjąć w różnych sytuacjach zagrożenia w szkole w nawiązaniu do ostatnich wydarzeń w czasie organizacji egzaminów maturalnych. Jak mają się zachować nauczyciele w sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa uczniów, kradzieży, pobicia, molestowania czy pojawienia się substancji odurzających lub narkotyków. Bądź przemocy w rodzinie. Wiele uwagi poświęcono sytuacji próby samobójczej czy samookaleczeniom.

W przyjaznej atmosferze-o współpracy z mediami i Policją problematykę przedstawiła Rzecznik Prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku i policjantki z Wydziału Prewencji KWP. Policja jest otwarta na każdą współpracę i pomoc szkole, nauczycielom uczniom i ich rodzicom. Ma przygotowane programy profilaktyczne, które wspierają pracę wychowawczą szkoły. Radca prawny KO przedstawił zagadnienia dotyczące udostępniania informacji publicznej przez dyrektora szkoły. Kolejne szkolenie odbędzie się 23 maja br. w Bytowie.

Info i foto: https://www.powiat.malbork.pl/

Katarzyna De Guzman

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.