Wydanie nr 238/2019, Poniedziałek 26.08.2019
imieniny: pokaż (10 imion)Wirzchosława, Maria, Maksym, Dobroniega, Joanna, Wiktorian, Konstanty, Ireneusz, Wiktoriana, Wiktorianna
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Grupa Prawników z malborskiego II LO w murach Zamku

Grupa Prawników z malborskiego II LO w murach Zamku fot. II LO w Malborku, Rafał Łakomy
20 maja garstka ,,weteranów’’ z grupy prawniczej pod opieką wychowawcy, w ramach współpracy z Muzeum Zamkowym w Malborku wybrała się do z wizytą do zamku, aby uczestniczyć w lekcji muzealnej, prowadzonej przez pana Artura Dobrego.

Interesujący wykład poświęcony był określonej tematyce "Trzy wieki w granicach Rzeczypospolitej. Zamek Malborski od inkorporacji do zabudowy 1457-1772’’. Wykład dotyczył dziejów naszego zamku i losów, jaki nasz zamek przeszedł, począwszy od dnia, gdy Kazimierz Jagiellończyk odkupił go z rąk czeskich najemników do dnia, gdy Prusy w 1772 roku zagarnęły nasze ziemie w pierwszym rozbiorze Polski. Dzięki tej lekcji pogłębiliśmy także wiedzę o przyczynach wojen ze Szwecją oraz zwyczajach i  relacji polskich władców do krzyżackiej spuścizny. Młodzież z dużym zainteresowaniem słuchała przekazu pana Artura i oglądała wystawę w dawnej krzyżackiej infirmerii.

Opr. Marcelina Rodziewicz

toto: Rafał Łakomy II LO w Malborku

Katarzyna De Guzman

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.