Wydanie nr 168/2019, Poniedziałek 17.06.2019
imieniny: pokaż (15 imion)Izaura, Drogomysł, Radomił, Hipacy, Franciszek, Adrianna, Gundolf, Marcjan, Rajner, Adolf, Waleriana, Awit, Awita, Piotr, Montan
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Ruszyły pozimowe remonty cząstkowe dróg na terenie powiatu malborskiego.

Ruszyły pozimowe remonty cząstkowe dróg na terenie powiatu malborskiego. fot. pixabay.com
Starostwo Powiatowe w Malborku przystępuje do pozimowych remontów cząstkowych dróg na terenie powiatu malborskiego. Wyłoniona została już firma, która zajmie się realizacją zleconego zadnia. Koszt prac to ponad 127 tys. zł.
Do 31 maja trwać będzie pierwszy etap remontu cząstkowego nawierzchni dróg leżących na terenie powiatu malborskiego. W tym czasie uzupełniane będą ubytki w nawierzchniach, które pojawiły się w okresie zimowym. Prace wykona Kwidzyńskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Budowlanych „STRZELBUD” Sp. z o.o. z Kwidzyna, które wygrało przetarg ogłoszony przez Starostwo Powiatowe w Malborku. Remonty cząstkowe nawierzchni bitumicznych będą wykonywane grysem bazaltowym i emulsją. W pierwszym etapie prac naprawionych zostanie co najmniej 70 proc. odcinków dróg wytypowanych do remontu. Pozostała część prac zakończy się do 31 listopada br.
- Umowa na realizację zadania została już podpisana i wkrótce mieszkańcy oraz kierowcy poruszający się po naszych drogach będą mogli zauważyć trwające prace oraz ich efekty - mówi Mirosław Czapla, starosta malborski. - Stan dróg powiatowych jest jednym z naszych priorytetów. Nie tylko wykonujemy kompleksowe modernizacje długich odcinków tras, jak będzie i w tym roku, ale na bieżąco reagujemy na pojawiające się ubytki w nawierzchniach, by komfort poruszania się po drogach powiatowych był jak najwyższy.
Firma z Kwidzyna otrzymała też zlecenie wykonania remontu zaniżeń i kolein na drodze powiatowej Palczewo-Dąbrowa w gminie Lichnowy. Te prace, warte 103,1 tys. zł, zostały już zrealizowane.  
Informacja Prasowa Starostwa Powiatowego w Malborku
Katarzyna De Guzman

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
negatyvv
negatyvv 16.04.2019, 15:56
Te ich łatanie dziur jest śmiechu warte. Sypną żwirkiem i zadowoleni. Droga przy Lasowicach Małych np. dopiero co łatana a dziury, że mało koła mi nie oberwało. Nowe też zaraz do remontu. Nie lepiej z robić raz a porządnie? Na pewno taniej.