Wydanie nr 237/2019, Niedziela 25.08.2019
imieniny: pokaż (11 imion)Sieciesław, Kalasanty, Ludwik, Luiza, Michał, Elwira, Grzegorz, Arediusz, Gaudencjusz, Teodoryk, Genezjusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

„Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” - piątkowe działania policji na terenie powiatu malborskiego.

„Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” - piątkowe działania policji na terenie powiatu malborskiego. fot. redakcja
W piątek 29 marca malborscy policjanci przeprowadzają działania pod nazwą „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Ich celem jest poprawa bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów. Przypominamy, że piesi i rowerzyści są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego.

W najbliższy piątek na terenie powiatu malborskiego policjanci przeprowadzają działania pod nazwą „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, których celem jest poprawa bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów oraz egzekwowanie stosowania się uczestników ruchu do przepisów dotyczących relacji kierujący – pieszy oraz kierujący pojazdem silnikowym – rowerzysta.

  Wiosenna aura powoduje, że na  drogach pojawia się coraz więcej osób, które zastępują samochody rowerem podczas codziennych dojazdów do pracy.

Jedyną ochroną rowerzysty jest kask, który, mimo że nie jest obowiązkowy, coraz częściej jest wykorzystywany przez cyklistów. Pieszy natomiast nie jest chroniony w żaden sposób. Całkowite oddzielenie ruchu pieszych od innych uczestników ruchu drogowego nie jest możliwe. Dlatego też przepisy ruchu drogowego oraz zdrowy rozsądek są jedynymi gwarantami bezpieczeństwa. Prawo dokładnie reguluje zasady poruszania się pieszych, rowerzystów oraz kierujących innymi pojazdami w obrębie przejść, oraz przejazdów rowerowych. Mimo poprawy infrastruktury drogowej nadal dochodzi do tragicznych w skutkach zdarzeń. Przejście dla pieszych jest miejscem szczególnym. Pieszy, znajdujący się na przejściu ma pierwszeństwo przed nadjeżdżającym pojazdem. Niestety właśnie na przejściach dochodzi do największej ilości wypadków. Kierujący pojazdami silnikowymi nagminnie omijają pojazdy, które zatrzymały się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszym. Policjanci będą reagować na wszelkie zachowania mogące stanowić zagrożenie dla uczestników ruchu.

 Przypominamy także, że poza obszarem zabudowanym, pieszy jest zobowiązany do używania elementów odblaskowych. Jest to bardzo istotny czynnik wpływający na widoczność. Nawet niewielki odblask może uratować życie.

Info: KPP Malbork

Katarzyna De Guzman

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Michał
Michał 29.03.2019, 10:02
Niech ci rowerzyści uważają na przejściu dla pieszych nie dość nie uważają na pieszych a o samochodach nie wspomnę jadą na wariata ze słuchawkami w uszach