Wydanie nr 51/2020, Czwartek 20.02.2020
imieniny: pokaż (4 imiona)Leon, Ludomira, Leona, Aulus
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Test IQ online - gdzie znaleźć, czy to w ogóle działa?

Test IQ online - gdzie znaleźć, czy to w ogóle działa? fot. Test IQ online - gdzie znaleźć, czy to w ogóle działa?
Wielu z nas co jakiś czas zastanawia się na ile można ocenić jego inteligencję. Szuka różnych testów, ale nie są one zbyt wymagające i ciężko jest to stwierdzić. Oczywiście jest to jak najbardziej możliwe, ale wybierać trzeba dobre strony, które proponują naprawdę dobrej jakości test na sprawdzenie naszego ilorazu inteligencji. Ale jakie są to serwisy, skoro po wpisaniu frazy w wyszukiwarkę, wyskakuje nam ich całe mnóstwo? Gdzie warto zrobić taki test psychometryczny, który dawałby nam realne wyniki?

Czym w ogóle jest test IQ?

Test IQ to test psychometryczny, który przeprowadza się, aby zmierzyć iloraz inteligencji osoby badanej. Opiera się na sprawdzeniu umiejętności kognitywnych, czyli sprawdza sprawność językową, arytmetyczną, skojarzeniową, analityczną i przestrzenną. Czyli wszystko to, co można faktycznie zmierzyć drogą internetową. W zależności od uzyskanej liczby punktów można stwierdzić, czy inteligencja plasuje się na poziomie standardowym, poniżej normy czy raczej powyżej. Przy uzyskaniu poniżej 90 punktów - osoba ma słabszy wynik niż przeciętny, od 90 do 110 - jest w ponad 68% populacji, których IQ jest raczej przeciętne, a po uzyskaniu ponad 11 punktów można stwierdzić, że jest to osoba wybitna, a podobny wynik ma tylko 2% wszystkich osób na świecie, która wykonała ten test.

Czy da się zmierzyć iloraz inteligencji przez Internet?

Oczywiście, że się da. Wystarczy tylko znaleźć odpowiednią stronę bo takich, które proponują ten test, ale nie jest on prawdziwym testem na IQ jest dużo. Opierają się one na prostych, tendencyjnych pytaniach, z którymi każdy sobie radzi. Ma w swoim celu podnieść wartość osoby, która go wykonuje i nakłonić do podzielenia się wynikiem wśród znajomych, aby zarabiać na kolejnych kliknięciach. Dodatkowo tworzone są one przez redaktorów, którzy wymyślają takie pytania, które niewiele wspólnego mają z faktycznymi zagadnieniami w testach IQ. Na wielu stronach jest to dodatkowo płatne, a większość wyników jest zafałszowanych. Nie warto pakować się w takie strony bo po prostu szkoda naszych pieniędzy. W niektórych miejscach dodatkowo wykradane są nasze dane. Więc jak mieć pewność, że korzystamy z dobrej strony?

Gdzie w Internecie zrobić test IQ?

Jak pisaliśmy wcześniej - stron takich jest cała masa. Wiemy już jakich unikać. Czy jest więc jakaś zaufana strona, gdzie można sprawdzić jak wysoki mamy iloraz inteligencji i faktycznie będzie to realny wynik? Oczywiście, że tak. Jedną z takich stron jest https://adconnect.pl/test-iq, która udostępnia bardzo dobrej jakości test IQ, stworzony przez faktycznych naukowców i psychologów, a nie przez redaktorów. W prosty sposób przeprowadzi nas przez cały test, którego wynik następnie otrzymujemy wraz z certyfikatem i można go również udostępnić na swojej tablicy na Facebooku. Nie jest to jednak takiego rodzaju test jak inne, pisane przez redaktorów, w zaciszu danej redakcji i nie jest tworzony po to, aby zyskać jak najwięcej udostępnień i kliknięć, dzięki którym przedsiębiorstwo dużo zarobi. Wiele osób już go wykonało i poleca, więc dołącz do tej liczby i sprawdź jaki masz iloraz inteligencji. Czy masz wyższe IQ niż prawie 70% osób na świecie?

Test IQ online - gdzie znaleźć, czy to w ogóle działa?
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.