Wydanie nr 324/2019, Środa 20.11.2019
imieniny: pokaż (12 imiona)Feliks, Maksencja, Ampeliusz, Hieronim, Sędzimir, Edmund, Anatol, Oktawia, Oktawiusz, Sylwester, Sylwestra, Fortunata
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

NIESAMOWITE EMOCJE W OLSZTYŃSKIEJ URANII. "ŻYCIÓWKA" PIÓRKOWSKIEGO - 15.12.2013

Podczas "meczu o podium" jak nazywane było spotkanie czwartej i piątej drużyny w tabeli, Warmii Traveland Olsztyn i Polskiego Cukru Pomezanii Malbork, kibice zgromadzeni licznie w hali sportowej "Urania" nie mogli narzekać na nudę i brak emocji. Po niezwykle wyrównanym i nerwowym meczu, malborski zespół zwyciężył 32:30 (17:17) czym zagwarantował sobie trzecie miejsce do końca roku.

Oba zespoły wyszły w najmocniejszych siódemkach, a jedynymi zawodnikami, których brakowało na boisku byli Marek Boneczko z Polskiego Cukru i Jacek Zyśk z Warmii. Spotkanie od początku wyglądało na wyrównane, mimo początkowej przewagi gospodarzy, która szybko została zniwelowana przez malborczyków. Po dziesięciu minutach spotkania wynyik w dalszym ciągu był remisowy, co zapowiadało walkę do samego końca w ostatnich minutach tej odsłony. Tak też się stało, w 29 minucie meczu Olsztyn wyszedł po raz kolejny na jednobramkowe prowadzenie wygrywając 17:16, ale po raz kolejny nie dał rady go utrzymać, bo bramkarza pokonał świetnie spisujący się Maciej Suwisz, który zaliczył znakomite spotkanie i zdobył 10 bramek.

Druga połowa rozpoczęła się spokojnie, lecz po chwili nie było po tymże spokoju śladu. Warmia Traveland zaczęła zdobywać coraz więcej bramek, około 44 minuty stosunek bramkowy wynosił aż 25:21. Mimo tego, że gospodarze cieszyli się już ze zwycięstwa, do kontrataku przystąpili goście. W ciągu 6 minut, świetnie grający dzisiaj zawodnicy Polskiego Cukru, z Damianem Piórkowskim i Maciejem Suwiszem na czele, zdołali wyjść na prowadzenie, a trzy minuty później wygrywali już dwoma bramkami, 29:27. Mimo uporu zawodników gospodarzy, z prowadzącym ich grę Karolem Królikiem nie dali rady dogonić malborczyków. Na minutę przed zakończeniem spotkania, SPR wygrywał już 32:29. Ostatnie słowo należało do Warmii, ale nie zmieniło to rezultatu, SPR Polski Cukier Pomezania Malbork zwyciężył 32:30 i zagwarantował sobie trzecie miejsce w tabeli I ligi do końca 2013 roku.

Warto dodać, że na samym początku meczu z okazji 15 lecia klubu rozdano nagrody dla byłych zawodników olsztyńskiego zespołu, a wśród uhonorowanych znajdował się niegrający z powodu kontuzji, Marek Boneczko.

Po spotkaniu nagrodę Zawodnika Meczu otrzymał Damian Piórkowski, który rozegrał tak zwaną "życiówkę".

Relacja z meczu i wywiady z trenerem Igorem Stankiewiczem, a także Damianem Piórkowskim są już dostępne.

Warmia Traveland Olsztyn - SPR Polski Cukier Pomezania Malbork  30:32 (17:17)

A tak wyglądał artykuł wstawiony po kilku minutach od końcowego gwizdka: POMEZANIA OFICJALNIE KOŃCZY 2013 ROK NA PODIUM!