Wydanie nr 344/2019, Wtorek 10.12.2019
imieniny: pokaż (9 imion)Polidor, Brajan Daniel, Judyta, Maria, Andrzej, Julia, Switun, Unierad, Unirad
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Catering dietetyczny — czym jest i komu opłaca się jeść posiłki z pudełek?

Catering dietetyczny — czym jest i komu opłaca się jeść posiłki z pudełek? fot. Catering dietetyczny — czym jest i komu opłaca się jeść posiłki z pudełek?
Jeśli chcemy prowadzić zdrowy tryb życia, to koniecznie powinniśmy w pierwszej kolejności zadbać o to, aby odżywiać się zdrowo. Wartościowe posiłki wymagają często nie tylko poświęcenia dużej ilości czasu na ich przygotowanie, ale przy okazji także dużo nas kosztują. Rozwiązaniem tego problemu może być wypróbowanie cateringu dietetycznego.

Czym jest catering dietetyczny?

Główną ideą cateringu dietetycznego jest przede wszystkim możliwość zjedzenia pełnowartościowych posiłków w ciągu dnia bez konieczności wykonywania ich samodzielnie i posiadania specjalistycznej wiedzy związanej ze zdrową żywnością. Zazwyczaj posiłki, które zamawiamy w takim przypadku, pakowane są dla nas w specjalnych pudełkach, które mają zapewnić im zarówno świeżość, jak i odpowiednią temperaturę. Następnie o wyznaczonej przez nas porze wszystkie dania zostają przywiezione prosto do naszego domu. Dziś jedną z firm, która oferuje bogatą ofertę cateringu dietetycznego jest fitapetit.com.pl.

Najważniejsze zalety cateringu dietetycznego

  • Oszczędność czasu — robienie zakupów, planowanie posiłków i ich przygotowywanie zajmuje nam naprawdę dużo czasu w ciągu dnia. Nie musząc wykonywać wszystkich tych obowiązków zyskujemy bardzo dużo wolnego czasu, który możemy wykorzystać w dowolny sposób, np. odpoczywając.
  • Oszczędność pieniędzy — płacąc za konkretne dania nie ponosimy dodatkowych kosztów za produkty, które wykorzystywaliśmy jedynie w niewielkiej części, np. ulepszając smak potrawy. Do tego znacznie rzadziej chodzimy do sklepu, przez co nie kuszą nas rzucające się w oczy promocje.
  • Zawsze zdrowe posiłki — tradycyjna kuchnia polska nie jest zdrowa, dlatego wielu z nas nadal ma problem z odżywianiem się w taki sposób, aby przyswajać wszystkie wartości odżywcze i nie chorować. Do tego dochodzą fast foody, które są tanie i ogólnodostępne. Catering dietetyczny sprawia, że wiemy co jemy i nawet bez wiedzy związanej z dietetyką prowadzimy zdrowy tryb życia.
  • Rozpoczęcie skutecznej diety — wbrew powszechnym opiniom spożywanie małej ilości jedzenia lub głodzenie się, nie sprawi, że stracimy niepotrzebne kilogramy. Zbilansowana dieta i aktywność fizyczna to być może nic odkrywczego, jednak nadal nie wszyscy zdają sobie sprawę, że te dwa czynniki mogą stać się kluczem do idealnej sylwetki.
  • Wygoda — warto też zauważyć, że catering dietetyczny jest także po prostu niezwykle wygodny. W końcu wszystkie posiłki są już odpowiednio zapakowane i w ostateczności nie musimy brudzić naczyń, aby zjeść posiłki.

Dla kogo?

Nie da się ukryć, że dziś wszyscy jesteśmy przemęczeni i zapracowani. W takich sytuacjach każda okazja do zaoszczędzenia czasu oraz prowadzenia zdrowego trybu życia jest niezwykle ważna. Dlatego też firmy cateringowe wraz z dietetykami układają takie plany odżywiania, które znacząco wpłyną na jakość naszego jedzenia, a w konsekwencji także na nasze zdrowie. Zatem nie da się ukryć, że taka forma żywienia najczęściej wybierana jest przez osoby pracujące oraz po prostu przez wszystkie osoby świadome tego, jak ważne jest przyswajanie zbilansowanych posiłków każdego dnia. Coraz częściej rodzice zamawiają jedzenie tego typu dla dzieci, aby również w szkole mogły zjeść wartościowy posiłek.

Catering dietetyczny — czym jest i komu opłaca się jeść posiłki z pudełek?

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.