imieniny: pokaż (9 imion)Jozafat, Marcin, Witold, Jonasz, Renata, Cibor, Czcibor, Renat, Arsacjusz
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

BEZ NIESPODZIANKI W MALBORKU. SPR POLSKI CUKIER POMEZANIA MALBORK - MKS NIELBA WĄGROWIEC 22:26 - 11.12.2013 fot. Natalia Stachowicz

Niestety bez niespodzianki zakończyło się zaległe spotkanie pomiędzy drużynami Pomezanii Malbork i drugiej w tabeli Nielby Wągrowiec. Wyraźnie lepszemu w dzisiejszym spotkaniu zespołowi gości, SPR Polski Cukier uległ 22:26 (11:15).

Mecz rozwijał się początkowo bardzo powoli. Pierwsza bramka padła bowiem dopiero w drugiej minucie spotkania, a zdobyli ją zawodnicy Nielby. Później goście zaatakowali po raz kolejny i rozpoczął się "właściwy" dla niektórych, przebieg spotkania. Mimo, że do około 18 minuty, gospodarze nie odstawali za daleko od zawodników z Wągrowca, później zrobiło się gorzej i kolejne bramki były tylko kwestią czasu. Mimo dobrej gry między innymi Marcina Miedzińskiego czy Damiana Piórkowskiego, malborczycy przegrywali po pierwszej połowie, aż 11:15. Praktycznie jedynym pozytywnym i radującym oko momentem, był rzut Grzegorza Sibigi, który z własnej połowy w 13 minucie pokonał przeciwnego bramkarza, co dało malborczykom prowadzenie 7:5. Jak się okazało później, było to prowadzenie bardzo krótkie i gdy wydawało się, że gorzej być nie może, nadszedł czas na drugą część spotkania.

Wydawało się, że Polski Cukier przebudzi się i rozpocznie "z kopyta" drugą odsłonę jednostronnego dotychczas meczu. Tak się jednak nie stało, Pomezania Malbork traciła bramki coraz szybciej i już po trzech minutach przegrywała 12:19. Kolejne minuty to przewaga gości i nieporadność gospodarzy. Trwało to, aż do 15 minuty, kiedy to Polski Cukier zaczął się przebudzać i w końcu rzucać. Doszło nawet do sytuacji kiedy malborczycy przegrywali "tylko" 19:23, jednak na nic lepszego nie udało się uzyskać i ostatecznie wicelider tabeli I ligi grupy A wyszedł z tego pojedynku na szczycie zwycięsko.

SPR Polski Cukier Pomezania Malbork - MKS Nielba Wągrowiec 22:26 (11:15)