Wydanie nr 323/2019, Wtorek 19.11.2019
imieniny: pokaż (8 imion)Elżbieta, Paweł, Seweryn, Mironiega, Salomea, Kryspin, Małowid, Barbara
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Sukces uczniów z malborskiej Szkoły Podstawowej nr 9 podczas IV edycji Pomorskich Meczy Matematycznych

Sukces uczniów z malborskiej Szkoły Podstawowej nr 9 podczas IV edycji Pomorskich Meczy Matematycznych fot. 82-200.pl
W czwartek, 7 lutego 2019 r. w ramach IV edycji Pomorskich Meczy Matematycznych organizowanych przez Instytut Matematyki Uniwersytetu Gdańskiego odbył się pierwszy mecz rozgrywek pucharowych.

W 1/8 rundy pucharowej z uczniami z naszej szkoły rywalizowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Tczewie. Mecz zakończył się zwycięstwem „dziewiątki” wynikiem 29: 25. Kolejny mecz czeka uczniów SP 9 Malbork 8 marca 2019 r. i będzie to ¼ rozgrywek rundy pucharowej. Mecze matematyczne to forma zawodów matematycznych, w których biorą udział 10-osobowe zespoły uczniów.

Podczas rozgrywki zawodnicy wspólnie rozwiązują w ciągu godziny zestaw 10 zadań, przygotowywanych przez wykładowców Uniwersytetu Gdańskiego, a następnie w ciągu kolejnej godziny drużyny „wywołują” się do odpowiedzi, która polega na podaniu rozwiązania zadania i prezentacji sposobu jego rozwiązania. Za każde prawidłowo rozwiązane zadanie wraz z pełnym rozumowaniem matematycznym drużyna może otrzymać maksymalnie 10 punktów, ale zawodnicy mogą również zadania odbijać i przejmować swoje rozwiązania i punkty. Mecz kończy się, kiedy drużyny rozwiążą po 4 zadania. Przy czym zwycięstwo w meczu zależy nie tylko od wiedzy matematycznej, ale również od przyjętej strategii rozgrywki.

Malborska „dziewiątka” znalazła się obecnie wśród 8 najlepszych drużyn szkół podstawowych naszego województwa, Wygraliśmy fazę grupową, a teraz również pierwszy mecz z rundy pucharowej. W tegorocznej IV edycji PMM brało udział prawie 50 szkół podstawowych z województwa pomorskiego. Jesteśmy jedyną szkołą podstawową z Malborka, która od początku startuje w tych rozgrywkach i po raz drugi znaleźliśmy się w ćwierćfinałach wojewódzkich, co jest dużym sukcesem.

Trzymamy kciuki za uczniów – Andrzeja Dąbrowskiego, Gabrysię i Martynę Bąk, Roksanę Binerat, Marcela Neubauera, Jasia Piekarskiego, Julkę Tetkowską, Amelkę Łaszewską , Magdę Krzemianowską i Stasia Siuciaka. Drużynę prowadzi pani Bożena Wereszczyńska.

Info i foto: 82-200.pl

Katarzyna De Guzman

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.