Wydanie nr 51/2020, Czwartek 20.02.2020
imieniny: pokaż (4 imiona)Leon, Ludomira, Leona, Aulus
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Znęcał się nad matką, znieważył funkcjonariuszy policji. Nietrzeźwy 44-latek zatrzymany.

Znęcał się nad matką, znieważył funkcjonariuszy policji. Nietrzeźwy 44-latek zatrzymany. fot. KPP Tczew
Policjanci zatrzymali nietrzeźwego 44-letniego mężczyznę, który nie stosował się do zakazu sądowego. Sprawca dodatkowo znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją matką oraz znieważył policjantów. Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił przedstawić 44-latkowi zarzuty dotyczące niestosowania się do zakazu sądowego, znęcania się fizycznego i psychicznego oraz znieważenia funkcjonariuszy. Okazało się, że zatrzymany mężczyzna popełnił przestępstwo znęcania w warunkach recydywy. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny.

W minioną środę policjanci z Komisariatu Policji w Pelplinie otrzymali zgłoszenie, o tym że w jednym z mieszkań na terenie miasta doszło do awantury domowej. Na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze, którzy ustalili, że sprawca wszczął awanturę, podczas której szarpał i wyzywał matkę. Mundurowi dodatkowo ustalili, że 44-latek nie stosował się do orzeczonego prawomocnym wyrokiem sądu zakazu zbliżania, kontaktowania się oraz nakazu opuszczenia lokalu mieszkalnego. W związku z zaistniałą 
sytuacją policjanci zatrzymali nietrzeźwego mężczyznę, którego doprowadzili do policyjnego aresztu. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 3 promile alkoholu.

Dodatkowo mężczyzna w trakcie interwencji był agresywny wobec policjantów. Stróże prawa pouczali agresywnego mieszkańca Kociewia aby zachowywał się zgodnie z prawem. Jednak 44-latek nie reagował na wydane polecenia i podczas doprowadzania go do aresztu znieważył funkcjonariuszy. Zgromadzony materiał dowodowy przez śledczych pozwolił zatrzymanemu mężczyźnie przedstawić zarzuty dotyczące złamania zakazu sadowego, znęcania się fizycznego i psychicznego nad matką oraz znieważenia funkcjonariuszy. 44-latek popełnił przestępstwo znęcania w wyniku powrotu do przestępstwa. Decyzją sądu zatrzymany mężczyzna trafił na trzy miesiące do aresztu. Za te przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do 7,5 roku.

Info i foto: KPP Tczew

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.