Wydanie nr 26/2020, Niedziela 26.01.2020
imieniny: pokaż (10 imion)Paula, Skarbimir, Leon, Tymoteusz, Tytus, Leona, Wanda, Żeligniew, Ksenofont, Małostryj
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Zawodnicy malborskiego SOSW wzięli udział w Turnieju Kwalifikacyjnym do Mistrzostw Świata Kobiet w Unihokeju.

Zawodnicy malborskiego SOSW wzięli udział w Turnieju Kwalifikacyjnym do Mistrzostw Świata Kobiet w Unihokeju. fot. https://www.powiat.malbork.pl/Janusz Guziak
31.01.2019 na zaproszenie Polskiego Związku Unihokeja zawodnicy Olimpiad Specjalnych z oddziału pomorskiego uczestniczyli w meczu pokazowym podczas rozgrywanego w hali AWFiS Europejskiego Turnieju Kwalifikacyjnego do Mistrzostw Świata Kobiet w Unihokeju.

W czasie meczu Polska Estonia reprezentanci dwóch klubów Olimpiad Specjalnych rozegrali wspaniały mecz. Klub "Jeżyk" działający przy Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym im. Marii Grzegorzewskiej w Malborku reprezentowało 8 zawodników i dwóch trenerów. Rywalizowali oni z zawodnikami klubu "Bratek" z Czerska, który wystawił dwie drużyny. Zostały rozegrane dwa mecze pokazowe. Obydwa wygrała drużyna z Malborka. Jednakże to nie o zwycięstwo chodzi w zwodach Olimpiad Specjalnych a o doskonalenie swoich umiejętności poprzez uczestnictwo w treningach i zawodach sportowych. Mecze obserwowane były przez władze Europejskiej Federacji Unihokeja, które podziwiały wysoki poziom umiejętności zawodników. Warto pamiętać, że „Jeżyk" to klub bardzo mocny w grach zespołowych m.in. w hokeju halowym. To właśnie wychowankowie SOSW byli w reprezentacji Olimpiad Specjalnych na Igrzyskach w Korei w 2013 roku a jeden z ówczesnych reprezentantów brał także udział w pokazie. Obserwatorem, a jednocześnie wspaniałym propagatorem tej dyscypliny był gość honorowy turnieju Mariusz Damentko dyrektor sportowy Olimpiad Specjalnych na Europę i Eurazję. Zawodnicy zaprezentowali się bardzo dobrze i byli oklaskiwani przez licznie przybyłych kibiców. Po meczu odbyła się wspólna sesja zdjęciowa.

Kolejnym startem unihokeistów będą zawody regionalne w Czersku - trzymajmy za nich kciuki!

Info i foto: https://www.powiat.malbork.pl/Janusz Guziak

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Hokej


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.