Wydanie nr 342/2019, Niedziela 8.12.2019
imieniny: pokaż (4 imiona)Maria, Narcyza, Apollo, Boguwola
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Z powodu żałoby zostaną odwołane studniówki? – pytają zdezorientowani rodzice. MEN i wojewoda odpowiadają. Czekamy na wasze komentarze.

W najbliższy piątek miała się odbyć studniówka w Nowym Dworze Gdańskim. Jak poinformowali nas rodzice uczniów – z powodu tragicznych zdarzeń w Gdańsku bal został odwołany. „Wszystko jest już gotowe. Rozumiemy powagę sytuacji, ale naszym zdaniem podjęta decyzja jest zdecydowanie za daleko idąca” – słyszymy w rozmowie telefonicznej.

- Dlaczego liceum odwołało studniówkę z powodu wydarzeń w Gdańsku? - pyta jeden z rodziców.
„Ja rozumiem, że zginął człowiek, osoba publiczna, ale mimo to uważam, że to nie jest powód, żeby dzieci, które się przygotowywały, które czekały na to, cierpiały przez decyzję szkoły. My, jako rodzice się zastanawiamy co dalej. Przecież wszystko jest ustalone, jest opłacony catering, uczniowie mają poumawiane wizyty u kosmetyczek i fryzjerów, na które też trzeba czekać. Nikt nie odpowiedział nam kiedy odbędzie się bal. Moim zdaniem jest to nieodpowiedzialne. Naraża tylko nas wszystkich na dodatkowy, niepotrzebny stres.”
 

Decyzja jest oczywista – informuje dyrektor szkoły.
- Wojewoda pomorski ogłosił do czasu pogrzebu prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza żałobę na terenie całego województwa. Ze wstępnych informacji wynika, że prezydent ogłosi również żałobę narodową w najbliższą sobotę. Nasza studniówka miała się odbyć z piątku na sobotę, dlatego jeżeli się te wszelkie informacje potwierdzą, to nie ma takiej możliwości, żeby organizować huczne zabawy. Wspólnie z rodzicami staramy się znaleźć wyjście z tej sytuacji. Być może bal odbędzie się w ciągu dwóch najbliższych tygodni – informuje Marian Kwoczek, dyrektor ZS1 w Nowym Dworze Gdańskim.

 

Kuratorium wysłało zapytania do MEN, Ministerstwo potrzebowało czasu, biuro wojewody zdecydowanie podkreśliło, co należy zrobić.
Po telefonie od rodzica pytania w sprawie zadaliśmy Kuratorium Oświaty w Gdańsku. W odpowiedzi usłyszeliśmy, że organ czeka na wytyczne z Ministerstwa Edukacji Narodowej. Skontaktowaliśmy się z Anną Ostrowską, rzecznikiem MEN, która poinformowała nas, że postępowanie w tej sprawie powinno zostać określone szczegółowo w rozporządzeniu wojewody.
- Wojewoda powinien jasno określić, jakich imprez w czasie żałoby nie wolno organizować – stwierdziła rzecznik.

Stanowisko biura wojewody jest jednoznaczne.
- Studniówka jest to też impreza kulturalna i zabawa. Na zdrowy rozsądek jest już jasne wykluczenie, skoro jest żałoba. Każdy musi się odnieść do własnego sumienia. Rozumiemy, że to są koszty i spore problemy, ale w obliczu tragedii nie można podjąć innej decyzji – informuje biuro prasowe.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że studniówka ZSP3 w Malborku również zostanie przełożona. Uczniowie poinformowali nas, że bal ma się odbyć dzień później, czyli w najbliższą niedzielę. Dyrektor szkoły w rozmowie z nami poinformował, że oświadczenie w tej sprawie wyda dopiero jutro (16.01.2019).

AKTUALIZACJA 16.01.2019 r. godz. 09.25

Studniówka w ZSP3 w Malborku odbędzie się w niedzielę, 20 stycznia br. Poniedziałek, 21 stycznia br. będzie dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.



Czekamy na wasze opinie i komentarze.

 

 

 

Robert Bychowski
Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (99)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
dsfgdfg
dsfgdfg 15.01.2019, 18:15
polecam robić żałobe przy każdym zgonie w polsce wiekszość nie znała typa wiekszośc nawet nie widziała kto był prezydentem nie których to nie obchodzi tak jak Ty co sieją teraz zamęt i sa tak dobrymi ludzmi robiąc ten cały cyrk nie obchodziła by smierc kogos na 2 koncu polski a ten cały cryk i załoba na pokaz to debilizm i żanada durnych ludzi
jhgfds
jhgfds 15.01.2019, 18:23 (odpowiedź do dsfgdfg)
Obywatelska postawa: "większość nie wie, kto był prezydentem" i "niektórych to nie obchodzi"... I nie na drugim końcu Polski-tylko pod nosem! Ta tragedia wydarzyła się tuż obok! Zamordowano człowieka! Ludzie, co z Wami?
Mama
Mama 16.01.2019, 17:56 (odpowiedź do jhgfds)
A ile ludzi dzieci kobiet zamordowano też jestesmy obywatelami
zniesmak
zniesmak 15.01.2019, 18:15
Młodzi, niedojrzali, nie mający priorytetów... kosmetyczka, fryzjer, zabawa. To przyszłe pokolenie... ja wysiadam.
Rodzic
Rodzic 16.01.2019, 09:14 (odpowiedź do zniesmak)
Ciekawe jak by twoje pieniądze poszły na marne
Żałosne
Żałosne 15.01.2019, 21:25 (odpowiedź do zniesmak)
Zestawienie fryzjera, kosmetyczki, cateringu ze śmiercią TAKIEGO CZŁOWIEKA !!! Co nas czeka, co za ludzi z was wyrosną:(((
Felicja
Felicja 16.01.2019, 07:24 (odpowiedź do Żałosne)
Już widzę jakbyście wy chętnie rezygnowali z ważnych dla was uroczystości, które były organizowane i rok wcześniej i których nie da się w większości przełożyć. To oczywiste że są rozgoryczeni i mają do tego prawo.
Panna młoda:(
Panna młoda:( 16.01.2019, 09:39 (odpowiedź do Felicja )
Jestem jednym z tych ludzi co w ze szłym roku za rezerwowała sale weselna pokoje w hotelu jak i dania orkiestra (kwota kosmiczna ok.75.000).DAŁO SIE WSZYSTKO PRZESUNĄĆ NA NASTĘPNY TYDZIEŃ.tylko ksiądz miał problem to poszliśmy do innej parafii i tam mamy bez problemu.dla chcącego nic trudnego.ON NIE UMAR OD TAK SOBIE TYLKO POZBAWIONO GO ŻYCIA w perfidny brutalny i okrutny sposób na oczach tysięcy ludzi i w momencie kulminacyjnym WOŚP "światełka do nieba"
ktos
ktos 15.01.2019, 21:28 (odpowiedź do Żałosne)
TAKI CZŁOWIEK, prezydent nawet nie naszego miasta , większość dowiedziała się o jego istnieniu dopiero po śmierci
przerażony czytelnik
przerażony czytelnik 15.01.2019, 18:12
Czytam te komentarze i własnym oczom nie wierzę... O czym jest ta polemika? Życie-najważniejsza wartość człowieka-a stawiana na równi z fryzjerem czy kosmetyczką dziecka :( Zginęła osoba publiczna, polityk, z naszego rejonu... Nie była to śmierć naturalna a MORDERSTWO i to w takich okolicznościach. Gdzie tu empatia? Gdzie szacunek? Boże-może chociaż tę młodzież da się jeszcze wychować i uwrażliwić na cierpienie drugiego człowieka? Czego sobie i Państwu życzę.
Chylę czoła nad tymi, którzy potrafią uszanować żałobę
Rodzic
Rodzic 16.01.2019, 09:18 (odpowiedź do przerażony czytelnik)
On był tylko prezydentem Gdańska a nie Polski. Czym się niby odznacza od innego obywatela? Uratował komuś życie jak żołnierze?
Iwona
Iwona 17.01.2019, 14:44 (odpowiedź do Rodzic)
Co wy z tymi zolnierzami? Zawodowy zolnierz wybiera swoja przyszlosc sam, ryzykuje zycie, bo tak wybral. No i niestety wysoka ranga urzednik oznacza sie przynajmniej formalnie od zwyklego obywatela, co poradzisz. Tak juz jest.
Maturzysta
Maturzysta 15.01.2019, 17:43
.............................a co na to niejaka Kryśka Pawłowicz znana jako Szmata ?
Brs
Brs 15.01.2019, 17:32
To rodzice organizują studniówkę i płacą za wszystko ,a szkoła odwołuje ,chociaż to nie jest szkolna impreza . Kto poniesie dodatkowe koszty ,które i tak są bardzo wysokie ?
Oburzony
Oburzony 15.01.2019, 17:46 (odpowiedź do Brs)
Ludzie, opamiętajcie się! Po pierwsze: studniówka to IMPREZA SZKOLNA!!! Owszem-organizowana przez rodziców, ale nadal SZKOLNA! Po drugie-czego Wy uczycie Wasze dzieci? Uszanujcie tragedię, która się wydarzyła. Pewnych rzeczy w życiu nie da się przewidzieć. A żałoba narodowa do czegoś zobowiązuje. Chociaż nie o zobowiązania to chodzi, a o sumienie i nauczenie dzieci szacunku
Mama
Mama 16.01.2019, 18:01 (odpowiedź do Oburzony)
A czy szkoła płaci albo prezydent owszem jest to tragedia ale bez przesady a co z żołnierzami co giną
Iw
Iw 17.01.2019, 14:42 (odpowiedź do Mama )
Wie Pani, ze istnieje cos takiego jak zolnierz zawodowy? No to juz Pani wie. Zaloba narodowa oglaszana jest w roznych okolicznosciach, zalobe po smierci gornikow, tragedi samolotu CASA, czy wypadku autokaru w Grenoble i co? Tez bedzie sie Pani skarzyc na zasadnosc decyzji. Ze wszystkim mozna sie nie zgdzac i byc rozczarowanym, ale czasem warto zobaczyc cos wiecej niz czubek wlasnego nosa, tak prawda niestety. I serio, przykro mi ze wam studniowke odwolali, nie musielibysci pisac tych bredni.
ktos
ktos 15.01.2019, 17:49 (odpowiedź do Oburzony)
Straszne, ktoś umarł to teraz musimy odwoływać wszystko co było zaplanowane z półrocznym wyprzedzeniem , bo "tak wypada"
Wiesław
Wiesław 15.01.2019, 18:05 (odpowiedź do ktos)
"Ktoś"??? I "bo tak wypada"??? O czym tu mówimy??? Priorytety widzę "ktosiu" niezłe. Żałoba narodowa a Wy tu dyskusje o fryzjerach i kosmetyczkach-faktycznie Jurek Owsiak ma rację: "dziki kraj"
ktos
ktos 15.01.2019, 18:08 (odpowiedź do Wiesław)
Podczas finału pierwszy raz usłyszałem o tym człowieku, nie mam powodu żeby rozczulać się nad jego śmiercią, umarł w ataku co jest wielką stratą, ale nie dajmy się zwariować, trzeba żyć dalej
zzz
zzz 15.01.2019, 18:19 (odpowiedź do ktos)
Pierwszy raz Pan usłyszał o "tym człowieku"? Proponuję uczyć się być obywatelem i interesować się czymkolwiek
ktos
ktos 15.01.2019, 18:23 (odpowiedź do zzz)
Haha, może powinno się znać nazwiska wszystkich prezydentów miast w naszym kraju. Po co mi wiedzieć kto jest prezydentem Gdańska ?