Wydanie nr 99/2020, Środa 8.04.2020
imieniny: pokaż (7 imion)Sieciesława, Cezaryna, Radosław, August, Apolinary, Cezary, January
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Pianina akustyczne Kawai - oferta PianoStore z Trójmiasta

Pianina akustyczne Kawai - oferta PianoStore z Trójmiasta fot. Pianina akustyczne Kawai - oferta PianoStore z Trójmiasta
Klasyczne pianino to coś więcej niż instrument. Dobrze wybrane, będzie nam towarzyszyć przez całe życie, kojarzyć się z rodzinną tradycją, zatrzymywać wspomnienia. Pianino jest instrumentem o bogatej historii i nie mniej bogatym brzmieniu. Powstało prawie dwieście lat temu, ale prawdziwie wielką popularność zdobyło w drugiej połowie XIX w., kiedy z mieszczańskich domów zaczęło wypierać fortepian. Było mniejsze, tańsze, a jego dźwięki brzmiały równie wspaniale, zwłaszcza w domowym, kameralnym muzykowaniu.

W naszych czasach pianina akustyczne to jedne z najdroższych i najbardziej ekskluzywnych instrumentów. Mają swoje cyfrowe odpowiedniki, znacznie tańsze i coraz doskonalsze. Posiadają one mnóstwo zalet - cyfrowe wyświetlacze nut, dodatkowe funkcje zmieniające dźwięki, możliwość odsłuchu w słuchawkach, niższą cenę, mniejsze gabaryty. Jednak póki co żadna z cyfrówek nie jest w stanie oddać brzmienia charakterystycznego dla klasycznego pianina.

To dlatego tak wielu muzyków pozostaje wiernym starym, drewnianym instrumentom, które trzeba stroić i konserwować. Zgodnie twierdzą, że żaden instrument cyfrowy nie zabrzmi tak szlachetnie, jak prawdziwe, akustyczne pianino. Dźwięk instrumentu cyfrowego zależy od jakości wgranych sampli, zastosowanych wzmacniaczy czy głośników - trochę jak w domowym sprzęcie audio. Na brzmienie i barwę pianina akustycznego także ma wpływ mnóstwo rzeczy - jakość zastosowanych materiałów, precyzja wykonania, rozwiązania techniczne, dobry stroiciel, ale przede wszystkim - wrażliwy wykonawca, który swoimi umiejętnościami potrafi stymulować brzmienie instrumentu.

Jest też element, na który ostatecznie nie mamy wpływu. "To coś", czego nie znajdziemy w instrumentach ery cyfrowej. Nazywa się to czasem duszą instrumentu. Bo tak naprawdę każdy z klasycznych instrumentów jest inny, niepowtarzalny. Co prawda, wszystkie dążą do doskonałości, wytyczonej przez konstruktorów na desce kreślarskiej, ale odległość, na jaką się do niej zbliżają, jest różna.

Doskonałe pianina akustyczne oferują sprawnemu instrumentaliście nieograniczone możliwości kształtowania barwy i dynamiki dźwięku. Zależą one wyłącznie od umiejętności, wrażliwości i fantazji grającego, a nie od zapisanych w pamięci sampli czy pozycji suwaka głośności. Instrument cyfrowy pod palcami pianisty co najwyżej odtworzy formę skomponowanego utworu w zaprogramowany przez producenta sposób. Nie da mu możliwości przełożenia na muzykę jego osobistych doświadczeń, wyeksponowania talentu, wycieniowania artystycznych niuansów. Instrument cyfrowy i akustyczny to nie to samo. Jeżeli więc zastanawiamy się, jakie pianino wybrać wrażliwemu i utalentowanemu dziecku, zdecydowanie warto postawić na akustyczne i nie ograniczać możliwości jego muzycznego rozwoju na żadnym etapie edukacji.

A poza wszystkim - instrument akustyczny jest także doskonałą inwestycją. Dobre, klasyczne pianina z roku na rok nabierają na wartości, dzięki czemu po kilkunastu czy kilkudziesięciu latach warte są dużo więcej niż w chwili, gdy je kupiliśmy. Na ogół też pięknie wyglądają - spójrzmy na hebanową czerń specjalnie selekcjonowanego drewna, z którego wykonano obudowy pianin Kawai. Sprawdzą się zatem nie tylko jako narzędzie pracy dla kompozytora czy instrument dla utalentowanego dziecka, ale także jako element pięknego wnętrza. Pianina akustyczne marki Kawai znajdziemy w sklepie z pianinami PianoStore.

Pianina akustyczne Kawai - oferta PianoStore z Trójmiasta
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.