Wydanie nr 344/2019, Wtorek 10.12.2019
imieniny: pokaż (9 imion)Polidor, Brajan Daniel, Judyta, Maria, Andrzej, Julia, Switun, Unierad, Unirad
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Pół miliona złotych skradzione z sejfu starszego mężczyzny. 57-letnia opiekunka zatrzymana za kradzież.

Pół miliona złotych skradzione z sejfu starszego mężczyzny. 57-letnia opiekunka zatrzymana za kradzież. fot. KMP Gdańsk
Policjanci z komisariatu na Przymorzu zatrzymali kobietę podejrzaną o kradzież 500 tys. zł. Pieniądze zostały ukradzione z sejfu, w mieszkaniu mężczyzny, którym się opiekowała. 57-latka usłyszała zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem. Teraz grozi jej do 10 lat więzienia.

Na początku miesiąca funkcjonariusze z komisariatu na Przymorzu odebrali zgłoszenie o kradzieży waluty polskiej i zagranicznej z sejfu mieszkania starszego mężczyzny. Policjanci ustalili, że mężczyzną opiekowała się 57-letnia mieszkanka Gdańska oraz że z sejfu najprawdopodobniej zginęła waluta o wartości 500 tys. zł. O kradzieży pieniędzy poinformowali członkowie rodziny, którzy podczas odwiedzin pokrzywdzonego zauważyli, że w sejfie nie ma gromadzonych przez wiele lat oszczędności. Według ustaleń policjantów 57-letnia kobieta zajmowała się swoim podopiecznym od kilku lat. Funkcjonariusze w trakcie czynności sprawdzili, kto mógł mieć dostęp do sejfu oraz kto może stać za tym przestępstwem. Policjanci przyjęli zawiadomienie od pokrzywdzonego, przesłuchali świadków, przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia, podczas których policyjny technik zabezpieczył ślady. Funkcjonariusze jeszcze tego samego dnia zatrzymali opiekunkę, którą podejrzewali o dokonanie tego przestępstwa. Kobieta spędziła noc w policyjnym areszcie, a zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi przedstawić jej zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

W przypadku potrzeby zatrudnienia opiekunów nad osobami starszymi, chorymi, nieporadnymi należy sprawdzać informacje o takich kandydatach. Jeżeli jest to możliwe, należy zatrudniać osoby znane, polecone lub korzystać z usług profesjonalnych placówek, które mają sprawdzonych pracowników i poręczają za nich. W mieszkaniu nie przechowujmy znacznych kwot. Pieniądze trzymajmy w banku, tam będą bezpieczne.

Info i foto: KMP Gdańsk

video: Kanał Youtube Komenda Miejska Gdańsk

 

Katarzyna De Guzman

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.