Wydanie nr 177/2019, Środa 26.06.2019
imieniny: pokaż (8 imion)Jeremiasz, Edburga, Paweł, Zdziwoj, Jan, Dawid, Maksencjusz, Maksanty
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Trening psa – czy są urządzenia, które nam to ułatwią?

Trening psa – czy są urządzenia, które nam to ułatwią? fot. Trening psa – czy są urządzenia, które nam to ułatwią?
Obecność psa w domu zwiększa nie tylko poczucie bezpieczeństwa wśród mieszkańców, ale też sprawia, że przybywa kolejny członek rodziny. Ważne jest jednak to, żeby podchodzić rozważnie do posiadania psa. W końcu wiąże się to z wieloma obowiązkami, m.in. z konieczną tresurą. Dzięki temu możemy być pewni, że pies nie będzie niszczył naszych mebli bądź ubrań, ale też będzie wykonywał nasze komendy. Cały ten proces wymaga sporej ilości czasu i energii, jednak istnieją urządzenia, które mogą nam w tym pomóc. Zatem zwróćmy na nie szczególną uwagę.

Najważniejsze zasady tresury

Przede wszystkim musimy zdawać sobie sprawę z tego, że tresura ma być przyjemna zarówno dla psa, jak i dla jego właściciela. Dlatego bardzo ważne jest to, żebyśmy nie robili nic na siłę. Ważne jest także to, żeby trening przeplatać zabawą z pupilem. Dzięki temu nie będzie zbyt zmęczony. Nie zapomnijmy też o tym, że każda rasa ma inną charakterystykę, dlatego niektóre zwierzęta mogą potrzebować odrobinę więcej czasu na trening. Zwróćmy też uwagę na to, że w trakcie tresury bardzo przydatne będą smakołyki, które zachęcą pupila do dalszych postępów. Nie możemy też zapomnieć o ciągłych pochwałach i cierpliwości. Poza tym możemy korzystać z dodatkowych urządzeń, które wspomogą pracę podczas treningów.

Jakie urządzenia mogą być przydatne?

Pamiętajmy o tym, że powinniśmy zwrócić uwagę na cel, jaki chcemy osiągnąć, a dopiero potem zdecydować się na konkretne urządzenia. Zazwyczaj takie sprzęty są wykorzystywane do lepszego pilnowania zwierzęcia lub po prostu oduczenia jakichś czynności. Dzięki temu np. pies nauczy się tego, że nie może opuszczać terenu posesji. Bardzo ważne jest jednak to, żebyśmy pamiętali, że takie urządzenia należy stosować tylko przez jakiś czas i tylko w celach treningowych. Inaczej jest w przypadku odstraszaczy psów. Wtedy konieczne jest ciągłe włączanie sprzętu. Jednak nie jest to dobre rozwiązanie dla właścicieli czworonogów, tylko dla osób, które mają z nimi problem, np. są uczulone na sierść psów lub po prostu się ich boją.

Elektryczny pastuch

Jednym z przykładów nowoczesnych sprzętów przydatnych w trakcie tresury jest pastuch elektryczny dla psa. Dzięki niemu w łatwy sposób możemy kontrolować przestrzeń, na jakiej będzie przebywał czworonóg. Szczególnie jest to polecane osobom, które nie mają ogrodzenia lub po prostu nie chcą, by pupil zniszczył ich kwiaty. Regularne stosowanie pastucha pozwoli na wypracowanie pozytywnych nawyków. Dlatego z czasem można ograniczyć jego stosowanie. Jednak najlepiej, jeżeli będziemy mogli wtedy obserwować psa, by sprawdzić, czy osiągnęliśmy faktyczne rezultaty.

Obroża elektryczna

Kolejnym przykładem nowoczesnego urządzenia jest obroża elektryczna, która pozwala na szybki i skuteczne poskromienie temperamentu psa. Dzięki niemu możemy skutecznie zniwelować niektóre negatywne zachowania zwierzęcia. Konieczne jest jednak to, żebyśmy pamiętali o tym, by wybierać tylko certyfikowane produkty. Dzięki temu możemy być pewni, że na pewno nie zaszkodzi naszemu pupilowi.

Trening psa – czy są urządzenia, które nam to ułatwią?

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.