Wydanie nr 26/2020, Niedziela 26.01.2020
imieniny: pokaż (10 imion)Paula, Skarbimir, Leon, Tymoteusz, Tytus, Leona, Wanda, Żeligniew, Ksenofont, Małostryj
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Na remont basenu trzeba jeszcze trochę poczekać. Starosta malborski przedstawił przewidywany plan działania.

  • Wydanie nr 26/2020
  • 28 grudnia 2018, 13:09
  • Redakcja
  • Wiadomości
Pływalnię przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Malborku czeka gruntowny remont. Początkowo sądzono, że jedyna tak duża treningowa pływalnia w powiecie zostanie zamknięta dopiero po świętach Bożego Narodzenia. Niestety, w wyniku nieszczęśliwego zdarzenia decyzję przyspieszono i od 21 grudnia br. obiekt jest nieczynny.

Przypomnijmy – w środę, 19 grudnia br. w trakcie zajęć przedszkolaków w basenie doszło do oderwania się od sufitu lampy typu hermetyk razem z elementami mocowania, w efekcie czego lampa zawisła nad krawędzią basenu. Tylko dzięki szybkiej reakcji obecnych tam dorosłych, którzy złapali i zabezpieczyli spadającą lampę, nie doszło do tragedii. Po raz kolejny potwierdziło się, że basen jest w bardzo złym stanie technicznym i w związku z powyższym dyrektor ZSP nr 4 w Malborku, Paweł Rybak podjął decyzję o natychmiastowym zamknięciu obiektu z dniem 21 grudnia br.

Sprawa remontu pływalni została poruszona również podczas III sesji Rady Powiatu Malborskiego. Starosta, Mirosław Czapla zapewnił, że remont zostanie przeprowadzony w przyszłym roku i w zaplanowanym budżecie na rok 2019 na ten cel przeznaczono prawie 6 mln zł. Rozstrzygnięcie przetargu na wykonawcę tego remontu nastąpi 5 lutego 2019 r.

O szczegółach planowanego remontu basenu możecie państwo się dowiedzieć z poniższej wypowiedzi starosty, Mirosława Czapli podczas obrad III sesji Rady Powiatu Malborskiego.


 

Redakcja
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.