Wydanie nr 169/2019, Wtorek 18.06.2019
imieniny: pokaż (9 imion)Elżbieta, Paula, Marek, Efrem, Emil, Gerwazy, Drohobysz, Amanda, Miłobor
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Zarząd Województwa Pomorskiego odwoła się od decyzji środowiskowej wydanej dla przekopu przez Mierzeję Wiślaną.

  • Wydanie nr 169/2019
  • 19 grudnia 2018, 20:08
  • Zarząd Województwa Pomorskiego
  • Wiadomości
  • 3 komentarze
Zarząd Województwa Pomorskiego podjął decyzję, by złożyć odwołanie od decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia „Budowa drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską”, czyli tzw. przekopu przez Mierzeję Wiślaną

Do tej pory na różnych etapach planowania inwestycji zgłaszaliśmy wiele uwag natury ekonomicznej, społecznej i przyrodniczej. Nasze wątpliwości nie zostały rozwiane. Dlatego uważamy, że Samorząd Województwa Pomorskiego powinien nadal sygnalizować opinii publicznej wszystkie wątpliwości związane z budową przekopu.

Mamy świadomość, że decyzje już zapadły i mimo wszystko i wbrew wszystkiemu prace nad realizacją tej inwestycji prawdopodobnie będą kontynuowane. Jednak niezależnie od rozstrzygnięcia GDOŚ, nie zamierzamy biernie przyglądać się procesowi inwestycyjnemu. Będziemy monitorować postęp prowadzonych prac przy inwestycji i ich skutków dla regionu zarówno w zakresie przyrodniczym, jak i ekonomicznym.

Zarząd Województwa Pomorskiego

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Baty
Baty 30.12.2018, 22:47
Niech Pan Marszałek Mieczysław powie lepiej na czyją korzyść działa, lub czyje weta realizuje? kto nim kieruje by składać odwołania i działać na niekorzyść całej Polski, suwerenności narodowej oraz przeciw interesom kraju i Wojsku. Czyje wpływy przez niego przemawiają że kwestionuje on chęć rozwoju tamtejszych miast oraz szeroko pojętej korzyści gospodarczej całego regionu, województwa i kraju?? Przecież ten przekop miał powstać ze 20lat temu, to stary temat. I czy nie dziwne że jego argumenty są spójne z Rosjanami, którzy z wiadomych względów przeciwdziałają tej inwestycji i o dziwo z tych samych powodów. Dlaczego nie chce rozwoju Warmi i Mazur i czepia się odległej jego miastu wyczekiwanej inwestycji?
ePOlog
ePOlog 20.12.2018, 11:51
Z kogo Pan MIeszałek wariata ... Struka? Czyżby w wyniku tego przekopu miały wyginąć tuskwy pospolite i neumanny skrzekliwe na POmorzu? ;)
Roman
Roman 19.12.2018, 22:04
kopać i to już! Boicie się ruskich ?