Wydanie nr 51/2020, Czwartek 20.02.2020
imieniny: pokaż (4 imiona)Leon, Ludomira, Leona, Aulus
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Powiat malborski: Odbędą się badania kompetencji wśród uczniów

Powiat malborski: Odbędą się badania kompetencji wśród uczniów fot. Starostwo Powiatowe w Malborku
Blisko 600 uczniów weźmie udział w badaniach kompetencji w zakresie języka polskiego oraz matematyki. Raport z badań stanie się podstawą do określenia pomocy nauczycielom i uczniom oraz rekomendacji dla organu prowadzącego, którym jest samorząd powiatowy, co do określenia strategii rozwoju oświaty w powiecie malborskim.
Na zaproszenie starosty malborskiego Mirosława Czapli odbyło się już spotkanie informacyjno-organizacyjne z udziałem prof. dr. hab. Marka Piotrowskiego z Katedry Dydaktyki i Pedagogiki Szkolnej Chrześcijańskiej Akademi Teologicznej oraz dr hab. Magdaleny Trysińskiej z Instytutu Języka Polskiego Uniwersytetu Warszawskiego, z dyrektorami I i II Liceum Ogólnokształcącego oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 i 4 oraz Centrum Edukacji Zawodowej w Malborku. 
 
W spotkaniu uczestniczył również Waldemar Lamkowski, wicestarosta malborski.
 
- Naukowcy wraz ze swoim zespołem przeprowadzą badania wśród uczniów klas pierwszych liceów i techników w zakresie języka polskiego i matematyki. Animatorzy monitoringu spotkali się także z liderami zespołów przedmiotowych z języka polskiego i matematyki. Autorzy badań zaprezentowali cele monitoringu kompetencji uczniów z danego przedmiotu - wyjaśnia wicestarosta malborski Waldemar Lamkowski.
 
Podczas dyskusji poruszono też zagadnienia metodyczne w odniesieniu do problemów edukacyjnych, realizacji podstawy programowej i efektów kształcenia. Badania zaplanowano na marzec 2019 roku. Weźmie w nich udział 352 uczniów z malborskich liceów i 232 uczniów z dwóch techników.
Informacja Prasowa Starostwa Powiatowego w Malborku
Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.