Wydanie nr 24/2020, Piątek 24.01.2020
imieniny: pokaż (7 imion)Chwalibog, Franciszek, Milena, Wera, Ksenia, Rafał, Tymoteusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Mecz siatkówki w malborskim II LO.

Mecz siatkówki w malborskim II LO. fot. Rafał Łakomy
Bez wątpienia na tą chwilę wszyscy czekali od wielu miesięcy. Mecze reprezentacji w piłkę nożną nie przynoszą tylu emocji, co jeden mecz rozegrany tego chłodnego grudniowego popołudnia w 2 LO w Malborku.

Po raz kolejny kadra weteranów wyłonionych drogą naturalnej selekcji przystąpiła do walki z młodym narybkiem być może nawet przyszłej kadry reprezentacji Polski, który skrył się skromnie w murach II LO. Już na rozgrzewce widać było po spojrzeniach i rzucanych ukradkiem aluzjach w stronę przeciwnika, że nawet wiek nie stanowi problemu i walka, a raczej bitwa zapowiadała emocje rangi finału TOP MODEL Polska.

Po kurtuazyjnym przedstawieniu drużyn i pamiątkowym zdjęciu publiczność skandowała imiona swoich ulubieńców i gromkimi brawami zagrzała do walki naszych wspaniałych sportowców. Pierwszy gwizdek Urszuli Zelmani poszły konie po betonie. Już pierwsze piłki pokazały, że tu nie chodzi o doświadczenie, technikę czy siłę. Na nic zdały się setki rozegranych meczów, setki godzin spędzonych na parkiecie.

Ten mecz pokazał, że młodość, serce do walki i nutka ułańskiej szaleńczej fantazji na boisku znaczy więcej aniżeli doświadczenie i profesjonalizm wspaniałej kadry pedagogicznej II LO. Dziewczęta ostatecznie zwyciężyły w setach 2:1 nie pozostawiając złudzeń, a nawet ziarenka wątpliwości kto jest najlepszy. Honory grona pedagogicznego bronili sportowcy w składzie: szef wszystkich szefów-Zbigniew Kowalski, lekarz nadworny-Piotr Konopka, taneczna ninja-Małgorzata Sadowska, szkolny batman-Marek Sadłocha, stary wyga-Norbert Sajkowski oraz rockowy zabijaka -Robert Jędrzejczak. Oczywiście zabrakło świeżej krwi, dlatego wyczarterowany z grupy absolwentów został Filip Lampkowski. Skład zwycięskiego zespołu: Diana Dąbrowska, Klaudia Dusowska,Zuzia Żukowska, Patrycja Małek, Natalia Krupa, Julia Michalewicz, Daria Rafalska. 

Info i foto: Rafał Łakomy 

 

 

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Siatkówka


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.