Wydanie nr 290/2019, Czwartek 17.10.2019
imieniny: pokaż (15 imion)Małgorzata, Lucyna, Laurentyna, Augustyna, Rudolf, Wiktor, Rudolfina, Seweryna, Sulisława, Ignacy, Marian, Rudolfa, Zuzanna, Heron, Andrzej
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Międzynarodowy Dzień Wolontariatu w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w Malborku

Międzynarodowy Dzień Wolontariatu w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w Malborku fot. Piotr Olbryś
5 grudnia w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Malborku, odbył się apel z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza.

Podczas apelu przybliżone zostały idee wolontariatu oraz w ciekawy sposób zaprezentowano cechy, jakimi powinien charakteryzować się wolontariusz.
Wolontariusze mieli okazję przedstawić się, jak również przybliżyć trochę kulturę swojego kraju. 
Jako pierwszy wystąpił Victor Hauchecorne wolontariusz z Francji. Opowiedział o sobie, swoim doświadczeniu w pracy wolontariackiej oraz zabrał wszystkich zebranych w krótką podróż do Francji za pomocą prezentacji multimedialnej. 

Druga wolontariuszka, pochodząca z Meksyku Tamara Lopez, mówiła o tym, dlaczego zdecydowała się tak poświęcać swój wolny czas, co daje jej praca na rzecz innych oraz pokazała swój kraj, jego symbole, zwyczaje oraz najciekawsze miejsca.

Wolontariusze z okazji ich święta otrzymali drobne upominki oraz życzenia powodzenia w dalszej pracy i energii do działania. 

Czekała również na nich miła niespodzianka w postaci występów przygotowanych przez uczniów SOSW w Malborku. Grupa przedszkolaków wykonała taniec do piosenki w języku francuskim, a uczennice szkoły podstawowej zatańczyły układ taneczny do hiszpańskiego utworu.
Całą uroczystość przebiegała w miłej atmosferze, uczniowie z zaciekawieniem słuchali ciekawostek o Francji i o Meksyku.

Info i foto: Piotr Olbryś

 

Katarzyna De Guzman

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.