Wydanie nr 55/2020, Poniedziałek 24.02.2020
imieniny: pokaż (9 imion)Józefa, Bogurad, Sergiusz, Maciej, Marek, Wieledrog, Ermegarda, Irmegarda, Montan
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Wyremontowana stołówka w Zespole Szkół i Przedszkola w Miłoradzu. Zobacz zmiany.

Wyremontowana stołówka w Zespole Szkół i Przedszkola w Miłoradzu. Zobacz zmiany. fot. UG Miłoradz
W Zespole Szkół i Przedszkola w Miłoradzu oddana została do użytku wyremontowana stołówka. Inwestycję wartą 30 tysięcy złotych zrealizowano w ramach zdobytej nagrody w ogólnopolskiej akcji społecznej „Extra Szkolna Stołówka”. To kolejne już przedsięwzięcie przeprowadzone dzięki współpracy mieszkańców, dyrekcji szkoły i wójta Miłoradza.
Szkoła w Miłoradzu jest jedną z pięciu placówek oświatowych w Polsce i jedyną na Pomorzu, która została laureatem akcji społecznej „Extra Szkolna Stołówka”. W nagrodę właściciel marki Delma wyremontował i wyposażył stołówkę. Uczniowie i przedszkolaki mogą już spożywać posiłki w estetycznym pomieszczeniu, w którym wymieniono podłogę, grzejniki, zamaskowano szpecące wnętrze rury od ogrzewania, odnowiono ściany. Zakupiono też nowe stoły i krzesła. Pojawił się też specjalny dystrybutor wody.
 
- Jestem bardzo zadowolony z efektu przeprowadzonych prac. Nasi najmłodsi mieszkańcy mogą teraz w bardzo przyjaznych i komfortowych warunkach zjeść posiłek i nabrać sił przed kolejnymi zajęciami - mówi Arkadiusz Skorek, wójt Miłoradza. - Dużą satysfakcję daje mi też to, jak doszło do tej inwestycji. To zasługa wspaniałych ludzi, którzy całkowicie społecznie napisali projekt, zaangażowali się w jego promocję i pozyskali pieniądze na przedsięwzięcie. Nowa stołówka będzie służyła mieszkańcom gminy przez lata.
 
Osobami zaangażowanymi w realizację projektu były przede wszystkim: Anna Celiowska-Nietrzebka, Dominika Wróbel, Justyna Wieczorek, Ilona Cieplak, Wojciech Barnat, Anna Smolińska i Marcin Szesza.
 
- To nie jedyna zasługa tego zespołu, bo przecież niedawno mieliśmy okazję otworzyć stację zabaw przy szkole wartą 200 tysięcy złotych. Teraz oddajemy do użytku stołówkę, na którą pozyskaliśmy 30 tysięcy złotych - mówi Marcin Szesza, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Miłoradzu. - Na pewno na tym nie spoczniemy, bo już złożony został kolejny projekt, a następne są w przygotowaniu. Mam nadzieję, że za kilka miesięcy znów będziemy mieli okazję się spotkać, by uczcić kolejny sukces.
 
Radości z inwestycji nie ukrywa Wojciech Barnat, dyrektor Zespołu Szkół i Przedszkola w Miłoradzu. Ze stołówki korzysta obecnie 102 uczniów, którzy mogą zjeść dwudaniowy obiad, a także 52 przedszkolaków, którym podawane jest śniadanie, obiad i podwieczorek.
 
- Oczywiście uczniowie mogą też przyjść na stołówkę i poza tymi posiłkami zjeść owoc, warzywo czy napić się herbaty lub mleka. To miejsce często odwiedzane przez dzieci i młodzież, więc ważne jest, by dobrze się w nim czuły - mówi Wojciech Barnat. - Mam nadzieję, że dla uczniów ta inwestycja będzie też dowodem na to, że współpraca między lokalną społecznością, szkołą i władzami gminy zawsze się opłaca i skutkuje wspólnymi sukcesami.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Informacja Prasowa Urzędu Gminy Miłoradz
Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
orant
orant 28.11.2018, 22:11
"Dziękujemy Ci DELMO, jesteś taka DOOOOOOBRA! " :}