Wydanie nr 26/2020, Niedziela 26.01.2020
imieniny: pokaż (10 imion)Paula, Skarbimir, Leon, Tymoteusz, Tytus, Leona, Wanda, Żeligniew, Ksenofont, Małostryj
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

„Ach, jaka piękna tragedia” - Zapraszamy na Metafory Muzyczne 2018

Tegoroczne Metafory to niecodzienne połączenie muzycznej kultury słowiańskiej z kabaretowo-aktorską inscenizacją. Podczas 4 dniowych warsztatów muzyczno-aktorskich przygotowana zostanie ponadczasowa opowieść, osadzona w czasach średniowiecznych.

Metafory Muzyczne w Malborku to cykliczna impreza kulturalna, która w tym roku odbędzie się po raz czwarty. Jej cechą szczególną jest łączenie różnych stylów i form, nie tylko muzycznych. Metafory to spotkanie muzyków i twórców z mieszkańcami regionu, uczniami szkół i placówek muzycznych, zespołami i sekcjami muzycznych placówek kulturalnych, lokalnymi zespołami i wszystkimi zainteresowanymi wspólnym, muzycznym tworzeniem, przenikaniem.

 

2 grudnia widowisko w Karwanie

Widowisko damsko-męskie. O ścieraniu się żywiołów. O poszukiwaniu jedni i znajdowaniu życia. Muzyczne. Komediowe. Nawet kabaretowe. Nawet z orkiestrą. Małą orkiestrą. Orkiestrunią. Oczywiście z chórem. Chór śpiewa. Chór się wciela. Chór żyje. W światłach. W dymie. W cegle. Całkowicie autorskie. Całkowicie niepowtarzalne. Jednorazowe. Stereotypowe. Niestereotypowe. Z tezą, antytezą i syntezą. O wszystkim i o... wszystkim. Bo nic skoro nie istnieje, to istnieje wszystko. Dla Malborka. W Malborku. Przez Malbork. Na zawsze, czyli na wieki.

Prawda to niedopowiedzenie rzeczywistości. Na scenie będziemy tę rzeczywistość nie dopowiadać.
Jednym z męskich żywiołów tego widowiska będzie Kabaret Świerszczychrząszcz

 

Spektakl odbędzie się 2 grudnia o godzinie 17:00 w Karwanie. Bilety w cenie 30 złotych do nabycie w MCKiE Szkoła Łacińska.

Reżyserem widowiska jest Marcin Wąsowski.

Robert Bychowski
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Zapowiedzi


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.