Wydanie nr 57/2020, Środa 26.02.2020
imieniny: pokaż (5 imion)Aleksander, Dionizy, Mirosław, Klaudian, Gerlinda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Dwa mecze ligowe malborskich zawodników UKS Bombek

Dwa mecze ligowe malborskich zawodników UKS Bombek fot. Sławomir Nawrocki
W miniony weekend zawodnicy UKS Bombek rozegrali dwa mecze ligowe w żaku starszym U14. Przypomnijmy, że Bombersi w tej kategorii reprezentują barwy UKS Wikingowie Elbląg, klubu z którym malborscy zawodnicy współpracują od dwóch lat. Dzięki wspólnym działaniom i porozumieniu między klubami uczestniczymy w rozgrywkach ligowych w dwóch kategoriach wiekowych U12 i U14. W sobotę i niedzielę żak starszy na lodowisku w Elblągu podejmował GKS Stoczniowiec Gdańsk.

Przypomnijmy, że tylko zawodnicy z Malborka jeszcze nie trenują na swoim lodowisku (wszystkie pozostałe kluby trenują już od kilku miesięcy na tafli, malborscy zawodnicy wejdą na lód 16 listopada).

Niestety pomimo ambitnej gry i momentami wyrównanego walki obydwa mecze zakończyły się porażkami...3:10 i 1:7. Dopiero w trzeciej tercji gdańszczanie strzelili więcej bramek ostatecznie wygrywając (tak było w obydwu meczach).

Klub GKS Stoczniowiec zajmuje III miejsce w tabeli rozgrywek, a zawodnicy są uczniami klasy sportowej o profilu hokej na lodzie. We wspólnej drużynie gra aż 6 dziewczyn !!! W pierwszym meczu Bartosz Seńko asystował przy jednej z bramek, w dniu następnym Łukasz Piór strzelił honorową bramkę.

W składzie wspólnego zespołu zagrali także:

Nadia Ratajczyk, Lucjan Rutkowski, Maja Brzezińska, Michał Muczeński, Olga Jaskulska, Łąpieś Magdalena, Miłosz Rukat, Julia Grzelak, Kacper Wocial, Miłosz Dobrzyński, Antonina Puchowska, Kęska Nikodem, Dorobek Kacper, Sadzyńskki Igor, Sawicki Dawid, Wocial Jakub, Jaskulski Rafał i Czerniewski Wojtek.

Kolejne mecze wspólnej drużyny 14 listopada w Gdańsku. Wcześniej zagrają młodsi w kategorii U12 w Elblągu, a przeciwnikiem będzie BKS Bydgoszcz. Dwójka zawodników UKS Bombek SP3 została powołana do kadry Kujawsko Pomorskiego Okręgowego Związku Hokeja na Lodzie. Miłosz Rukat i Michał Muczeński to wyróżniający się zawodnicy, którzy już w zeszłym sezonie byli powoływani do kadry OZHL w kategorii żaka młodszego, w tym sezonie grają w kategorii wyżej. 
 

W sezonie 2018/19 w Toruniu gra trójka zawodników UKS Bombek na wypożyczeniu. Michał Sadowski zawodnik UKS Bombek reprezentuje barwy MKS Sokoły Toruń, rozegrał dwa mecze ligowe w kategorii juniorów U20 - Centralna Liga Juniorów, przeciwnikiem zespołu Michała była TMH Polonia Bytom.

Niestety także obydwa przegrane 2:6 i 5:6 (po dogrywce). Michał strzelił jedną z bramek (Sadowski występuje także w I lidze w barwach SMS Toruń). W zespole CLJ gra także kolejny wychowanek Bartosz Grabara, jednak w rywalizacji z Polonią nie zagrał. Sokoły zajmują VII miejsce w tabeli rozgrywek z 8 pkt. Kolejny wychowanek z Malborka grający na wypożyczeniu, Michał Nawrocki rozegrał swoje mecze w niemieckiej lidze w kategorii U17 w miejscowości Crimmitschau. Tym razem napastnik z Malborka reprezentujący barwy DEG Dusseldorf nie strzelił bramki, ale jego zespół odniósł dwa cenne zwycięstwa 8:4 i 5:3 utrzymując tym samym III miejsce w tabeli dające awans do finałów mistrzostw Niemiec. 

Nasz Klub może uczestniczyć w rozgrywkach dzięki darczyńcom a w szczególności : MARIUSZ TUSZAKOWSKI KLUB DOŁEK, JERZY MIĄSKO MC'DOMALDS, ALEGRE - JAROSŁAW BUŁA, STOWARZYSZENIE NASZ WIELBARK, FIRMA WOBEX, A.S.O. HARASIMOWICZ, GRAVEL SP.Z O.O. GDAŃSK LEIER, BAR BOS PRALNIA ECO LAGUNA, dziękujemy za wsparcie !!! 

UKS Bombek SP3 zaprasza na otwarte treningi dzieci od 4 roku życia do 12 lat, które będą odbywały się codziennie bezpłatnie na lodowisku OSiR w Malborku (nauka jazdy na łyżwach oraz mini hokej). Szczegóły dotyczące godzin zajęć i warunków uczestnictwa znajdują się na stronie www.hokejmalbork.pl,  SP3 Malbork, a także stronie OSiR  lub kontakt z trenerem Sławomir Nawrocki 

 

 

 

 

 

Info i foto: Sławomir Nawrocki

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Hokej


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.