Wydanie nr 145/2019, Sobota 25.05.2019
imieniny: pokaż (8 imion)Magdalena, Beda, Leon, Imisława, Grzegorz, Urban, Leona, Wenerand
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

II Dzień Walki z niedożywieniem w Polsce. Wesprzyj akcję i malborskich wolontariuszy.

II Dzień Walki z niedożywieniem w Polsce. Wesprzyj akcję i malborskich wolontariuszy. fot. Jan Zapolski-Downar
Zbliżający się weekend na pewno będzie upływał pod znakiem wyborów samorządowych. Jednakże w trakcie najbliższego weekendu (piątek-niedziela) przeprowadzona będzie również kolejna akcja charytatywna organizowana przez fundację "Być Bardziej", pomysłodawcę akcji Dzwonek na Obiad.

W roku szkolnym 2018/19 odbywa się już 5 edycja tego programu. Istotnym celem działania jest nie tylko walka z niedożywieniem, ale także uświadamianie społeczeństwa w zakresie tego problemu oraz promowanie wolontariatu. Wobec powyższego, już po raz drugi zaangażowano wszystkich ludzi dobrej woli, zarówno dorosłych w miejscach pracy, różnych organizacjach, jak i uczniów, szkoły i organizacje do zainicjowania i przeprowadzenia w swoich lokalnych środowiskach „Dnia walki z niedożywieniem w Polsce”.

Podczas trwania tego wydarzenia odbędzie się zbiórka publiczna, z której zebrane środki finansowe zostaną przeznaczone na obiady dla naszych podopiecznych. Od piątku do niedzieli na ulicach Malborka będzie można spotkać wolontariuszy, ubranych w niebieskie chusty i kwestujących z białymi puszkami.

W tych dniach w wybranych miastach pieniądze na obiady będą zbierać również przedstawiciele Parlamentu Młodych Rzeczypospolitej Polskiej, partnera tegorocznej zbiórki!

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z akcją na stronie https://dzwoneknaobiad.pl/ oraz wsparcie wolontariuszy w nadchodzących dniach zbiórki!

 

 

 

 

 

 

 

 

Info i foto: Jan Zapolski-Downar

Katarzyna De Guzman

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.