Wydanie nr 88/2024, Czwartek 28.03.2024
imieniny: pokaż (11 imion)Aleksander, Doroteusz, Guntram, Renata, Ingbert, Joanna, Kastor, Malachiasz, Malkolm, Pryskus, Rogat

Młode Polki w kolejnej rundzie eliminacji do Mistrzostw Europy. Festiwal pięknych goli na malborskim boisku.

Młode Polki w kolejnej rundzie eliminacji do Mistrzostw Europy. Festiwal… fot. Michał Kruczkowski
Pod względem piłkarskim naszemu miastu z pewnością nie można odmówić znakomitego obiektu sportowego. Nic więc dziwnego, że na malborskim boisku odbywają się także mecze rangi UEFA. W zeszłą sobotę przy ulicy Toruńskiej reprezentacja kobiet do lat 17 mierzyła się z Litwinkami.

Był to już drugi mecz w ramach turnieju eliminacyjnego do Mistrzostw Europy. Kilka dni wcześniej w Starogardzie Gdańskim nasze dziewczyny pokonały Słowaczki 3:2. Już od pierwszych minut sobotniego spotkania było widać, kto będzie stroną dominującą. Praktycznie przez pełne 90 minut Litwinki nie mogły w żaden sposób zagrozić bramce naszej reprezentacji. W 21. minucie rezultat otworzyła Wiktoria Zieniewiecz, ładnie posyłając piłkę pod poprzeczkę. Już minutę później fenomenalnym strzałem z dystansu popisała się Adrianna Achcińska, piłka wylądowała w samym okienku. Na przerwę Polki schodziły zatem z dwubramkową przewagą.

Początek drugiej części tylko potwierdził dominację biało-czerwonych. Po zamieszaniu w polu karnym wynik podwyższyła Kinga Kozak. Pod sam koniec spotkania Polki chyba zbytnio się rozluźniły, co doprowadziło do błędu w obronie i jedynej w tym meczu akcji dla naszych rywalek. Sytuację sfinalizowała Judita Sabatauskaite, tym samym zdobywając honorowe trafienie dla Litwinek. Taki obrót spraw podrażnił podopieczne Niny Patalon. W doliczonym czasie po raz kolejny popisała się Adrianna Achcińska, posyłając kolejną torpedę i ustalając wynik spotkania na 4:1.

Taki rezultat oznacza, że Polki awansowały do kolejnej fazy eliminacyjnej. Będzie jednak jeszcze okazja do obejrzenia biało-czerwonych w Malborku. Już jutro (10 października), zmierzymy się z reprezentacją Szkocji. Początek meczu o godzinie 14:00, wstęp wolny. W poniższych materiałach możecie obejrzeć zarówno skrót meczu z Litwą z najciekawszymi sytuacjami i wywiadem z naszą trener, a także pełne zapisy pierwszej i drugiej połowy.

* Z powodów technicznych ostatnie 20 sekund pierwszej połowy zostało wycięte. Na szczęście fragment ten nie zawierał żadnej istotnej dla meczu akcji ;)