Wydanie nr 58/2020, Czwartek 27.02.2020
imieniny: pokaż (11 imion)Gabriel, Jana, Anastazja, Auksencja, Baldomer, Auksencjusz, Auksenty, Baldomera, Honoryna, Bazyli, Anna
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Europejski Dzień Języków Obcych w malborskiej Szkole Podstawowej nr 2

Europejski Dzień Języków Obcych w malborskiej Szkole Podstawowej nr 2 fot. archiwum SP nr 9 w Malborku/ 82-200.pl
26 września w Szkole Podstawowej nr 2 w Malborku odbyła się impreza z okazji Europejskiego Dnia Języków.

Oprócz uczniów, uczestniczyli w niej zaproszeni goście. Najliczniej przybyła delegacja z zaprzyjaźnionej szkoły z Monheim am Rhein z Niemiec. Oprócz tego byli również wolontariusze, którzy w ramach programu Erasmus+ współpracują z malborskimi placówkami: Jovana Stojanovic z Serbii (na co dzień pracująca w Miejskiej Bibliotece Publicznej „Mediateka”), Kristof Nagy z Węgier (współpracujący ze Szkołą Podstawową nr 3) i Umut Huncer z Turcji (wolontariusz ze Szkoły Podstawowej nr 2). 

Uczniowie mieli okazję poznać podstawowe informacje i ciekawostki dotyczące reprezentowanych krajów, a także nauczyć się zwrotów grzecznościowych w językach serbskim, węgierski i tureckim oraz utrwalić sobie podstawowe słowa w języku niemieckim. Wszystkie prezentacje prowadzone były w języku angielskim, z którym, jak się okazuje, uczniowie nie mieli większych problemów. 

Na szczególną uwagę zasługuje prezentacja dotycząca Polski, mówiona również w języku angielskim przez dwoje uczniów z klasy 7a: Maksymiliana Tkaczyka i Pawła Suskiego. 

Pod koniec wszyscy mieli okazję spróbować tradycyjnych smakołyków z reprezentowanych krajów, podawanych na kolorowych stoiskach przygotowanych przez poszczególne klasy.

Imprezę uświetnił Zespół Pieśni i Tańca „Malbork”, którego opiekunką jest pani Anetta Ciok. 

- Serdecznie dziękujemy Zespołowi i wszystkim zaproszonym gościom za świetną atmosferę i wspaniale spędzony czas, dzięki któremu mogliśmy się wiele nauczyć – dziękują nauczyciele.

 

 

Info i foto: Maciej Kloc/ archiwum SP nr 9 w Malborku/ 82-200.pl

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.