Wydanie nr 198/2019, Środa 17.07.2019
imieniny: pokaż (15 imion)Januaria, Donata, Marcelina, Dzierżykraj, Konstancja, Aneta, Marceli, Andrzej, Aleksja, Karolina, Leon, Aleksy, Leona, Jadwiga, Bogdan
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Projekt „Mobilne Przedszkole - Aktywny Maluch” w malborskim Przedszkolu nr 10

Projekt „Mobilne Przedszkole - Aktywny Maluch” w malborskim Przedszkolu nr 10 fot. 82-200.pl
Miasto Malbork przystąpiło do udziału w kampanii edukacyjno - promocyjnej „Mobilne Przedszkole - Aktywny Maluch” organizowaną przez Polską Unię Mobilności Aktywnej. W ramach kampanii w placówce przedszkolnej zorganizowany został „Przedszkolny Punkt Mobilności”, który zostanie wyposażony w hulajnogi balansowe i klasyczne.

Urząd Miasta do udziału w projekcie zgłosił Przedszkole nr 10. W poniedziałek 10 września nastąpiło przekazanie hulajnóg. W ramach działań edukacyjnych, dzieci narysowały kredą chodnikową swoją „wymarzoną drogę do przedszkola”. Kolorowa droga czy chodnik przy placówce ma dodatkowo zwrócić dodatkowo uwagę kierowców, że są w miejscu, w którym mogą spodziewać się dzieci na drodze i powinni zmniejszyć prędkość oraz zwiększyć ostrożność.
Po zakończeniu prac podopieczni przedszkola mogli przetestować 12 otrzymanych hulajnóg.

Przedstawiciele Polskiej Unii Mobilności Aktywnej na ręce Burmistrza Miasta Malborka oraz Pani Dyrektor Przedszkola nr 10 wręczyli certyfikat informujący, że placówka spełnia wymogi „Przedszkolnego Punktu Mobilności”.

Działania w ramach „Przedszkolnych Punktów Mobilności” będę uzupełnione kampanią informacyjno - edukacyjną dla dorosłych podkreślającą korzyści dla dzieci wynikające z aktywnych form mobilności a w szczególności jazdy na hulajnodze

 

 

 

 

 

 

Info i foto: 82-200.pl

Katarzyna De Guzman

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.