Wydanie nr 202/2019, Niedziela 21.07.2019
imieniny: pokaż (11 imion)Benedykt, Prokop, Daniel, Ignacy, Andrzej, Wiktor, Stojsław, Julia, Prakseda, Klaudiusz, Arbogast
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

IV happening przyrodniczy "Spójrz Sowie w oczy"

Na terenie Centrum Aktywnego Wypoczynku, w sobotę 8 września odbywała się czwarta już edycja happeningu przyrodniczego "Spójrz Sowie w oczy" organizowana przez Urząd Miasta Malborka wspólnie z odziałem przewodnickim Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego im. Stefana Dubyny w Malborku.

Impreza rozpoczęła się rajdem rowerowym, następnie na scenie CAW wręczono nagrody dla uczestników konkursu dla najbardziej aktywnych spacerowiczów w ramach tegorocznej edycji "Spacerów z Przewodnikiem". Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Malborka przygotował plener ekologiczny z licznymi zabawami i konkursami.

Można było dowiedzieć się jak prawidłowo segregować odpady, jakie korzyści płyną z recyklingu czy jak być ekologicznym. Osoby biorące udział w konkursach mogły zdobyć nagrody pomocne w dbaniu o środowisko. Proekologiczne akcesoria można było otrzymać również w zamian za przekazane plastikowe nakrętki i zużyte baterie.

W ramach happeningu odbył się również pokaz ptaków drapieżnych podczas, którego zaprezentowano trzy sowy. Wieczorem wszyscy mogli usiąść do ogniska z kiełbaskami, a o 20:30 wybrać się na nocny spacer po parku "Noc sów", podczas którego nasłuchiwano ptaków.

Opis: 82-200.pl

Dawid Bochon

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wydarzenia


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.