Wydanie nr 350/2019, Poniedziałek 16.12.2019
imieniny: pokaż (8 imion)Alina, Adelajda, Zdzisława, Ananiasz, Albina, Dyter, Deder, Tyter
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Nowy Dwór Gdański: Tropikalne upały sprzyjają kąpielom i utonięciom

Nowy Dwór Gdański: Tropikalne upały sprzyjają kąpielom i utonięciom fot. KPP Nowy Dwór Gdański
Za nami i przed nami dni z bardzo wysokimi temperaturami, które dla wielu osób mogą stanowić realne zagrożenie. Wypoczywając nad wodą nie zapominajmy, że wolne na plaży nie oznacza wolnego dla naszego rozsądku. Pamiętajmy o tym, że nasze bezpieczeństwo i życie jest najważniejsze.

Aby uniknąć zagrożeń związanych z wypoczynkiem nad wodą stosujmy się do kilku zasad, które w znacznym stopniu mogą poprawić bezpieczeństwo:

korzystajmy tylko z kąpielisk strzeżonych, stosujmy się  bezwzględnie do poleceń osób nadzorujących kąpieliska i obowiązujących tam regulaminów, unikajmy „dzikich kąpielisk”, a jeżeli już decydujemy się na korzystanie z nich nie wskakujmy do wody, zwłaszcza na głowę i nie wchodźmy sami do wody, nie pozwalajmy dzieciom samodzielnie wchodzić do wody, a nawet przebywać blisko niej.

Najmłodsi cały czas muszą być pod nadzorem osoby dorosłej, korzystając ze sprzętu wodnego pamiętajmy, aby był sprawny oraz o tym, aby zwłaszcza osoby, które nie potrafią pływać używały kapoków, absolutnie nigdy nie wchodźmy do wody będąc pod wpływem alkoholu. Jeżeli już dojdzie do wypadku, wzywając pomoc pamiętajmy o precyzyjnym określeniu miejsca, w którym się znajdujemy aby ułatwić dotarcie na miejsce służbom ratowniczym.

Niestety do tej pory służby szukają zaginionej w Wiśle 18 – latki. Ze wstępnych ustaleń wynika, że w poniedziałek (30.07.br.) w m. Nowa Cerkiew dwie młode mieszkanki powiatu weszły do wody. Niestety jedną z nich porwał nurt rzeki. W akcję poszukiwawczą zaangażowani są policjanci oraz strażacy. Trwają poszukiwania zaginionej na brzegach Wisły aż do ujścia w Mikoszewie oraz na wodzie.

Do kolejnej tragedii doszło w środę w Stegnie. Ratownicy WOPR zauważyli jak na terenie niestrzeżonego kąpieliska kobieta wypadła do wody z materaca i wzywa pomocy. Natychmiast wyciągnęli z wody 56 – letnią kobietę. Kobieta była przytomna. Niestety w pewnym momencie straciła przytomność. Pomimo godzinnej resuscytacji kobiety nie udało się uratować. Przyczynę zgonu wyjaśniają funkcjonariusze z KPP Nowy Dwór Gdański.

 

Policja apeluje o rozwagę i ostrożność.

 

 

 

 

Info i foto: KPP Nowy Dwór Gdański

Katarzyna De Guzman

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.