Wydanie nr 341/2019, Sobota 7.12.2019
imieniny: pokaż (9 imion)Ambroży, Marcin, Ninomysł, Agaton, Marcisław, Józefa, Polikarp, Zdziemił, Sabin
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Proponował ponad 1500 zł łapówki. 45-letniemu mieszkańcowi Sopotu grozi do 10 lat więzienia.

Proponował ponad 1500 zł łapówki. 45-letniemu mieszkańcowi Sopotu grozi do 10 lat więzienia. fot. KWP Gdańsk
Wczoraj policjanci zatrzymali 45-letniego mieszkańca Sopotu, który przewożony do izby wytrzeźwień próbował wręczyć funkcjonariuszom ponad 1500 zł w zamian za nie osadzanie go w tej izbie. Sprawca w prokuraturze usłyszał zarzut i zastosowano wobec niego dozór Policji. Za popełnione przestępstwo grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

W nocy z wtorku na środę (17/18 lipca 2018 r.) policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego dwukrotnie interweniowali wobec mężczyzny, który w nocy dobijał się do drzwi mieszkania swojej znajomej. Za każdym razem mężczyzna w trakcie interwencji spokojnie opuszczał miejsce zdarzenia i odjeżdżał. Gdy po ponad godzinie od pierwszego zgłoszenia interwencji ten sam 45-latek po raz trzeci pojawił się przed drzwiami swojej znajomej, interweniujący policjanci wyczuli od niego silną woń alkoholu. Mężczyzna chwiał się na nogach, stał się też agresywny i nie wykonywał poleceń policjantów. Z uwagi na to, że swoim zachowaniem stwarzał zagrożenia dla zdrowia i życia swojego oraz innych osób policjanci podjęli decyzję o przewiezieniu go do pogotowia socjalnego w Gdańsku celem wytrzeźwienia. 

Jadąc radiowozem mieszkaniec Sopotu w pewnym momencie wyciągnął z kieszeni plik pieniędzy i chciał wręczyć je jednemu z policjantów. Nalegał też, by wypuścili go z auta i będzie po sprawie. Policjant natychmiast zabezpieczył gotówkę w kwocie ponad 1500 zł, poinformował 45-latka, że popełnił przestępstwo i go zatrzymał. Zamiast pojechać do izby wytrzeźwień, sprawca został doprowadzony do sopockiej komendy i osadzony w policyjnym areszcie. Badanie trzeźwości wykazało, że miał w wydychanym powietrzu ponad 2 promile alkoholu. 

45-letni sprawca, gdy wytrzeźwiał, został doprowadzony do prokuratury i tam usłyszał zarzut udzielenia korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od dalszych czynności policjantów. Za popełnione przestępstwo grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator dodatkowo zastosował wobec niego dozór policyjny. 

W przeszłości 45-latek był już notowany za podobne przestępstwo.

 

 

 

 

Info i foto: KWP Gdańsk

Katarzyna De Guzman

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.