Wydanie nr 78/2019, Wtorek 19.03.2019
imieniny: pokaż (6 imion)Bogdan, Jan, Józef, Leoncjusz, Marceli, Marek
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl
Internet Światłowodowy i Kablówka 3 Generacji w Malborku
Telewizja HD + Internet Światłowodowy Kablówka 3 Generacji. Malbork + Nowy Dwór Gdański

Modernizacja infrastruktury oświetleniowej w Malborku trwa.

Modernizacja infrastruktury oświetleniowej w Malborku trwa. fot. pixabay.com
Rozpoczęła się modernizacja infrastruktury oświetleniowej w granicach miasta zarówno na elementach stanowiących majątek miasta (w ramach projektu MOF) jak i na majątku Energa Oświetlenie.

Zakres przedsięwzięcia obejmuje modernizację oświetlenia zewnętrznego na energooszczędne z wykorzystaniem technologii LED w ciągach komunikacyjnych i ogólnodostępnych przestrzeniach publicznych wraz z montażem systemu sterowania oświetleniem. Dzięki realizacji projektu nastąpi ograniczenie zużycia energii elektrycznej przez system oświetlenia ulicznego, a tym samym redukcja emisji gazów cieplarnianych. Zgodnie z projektem na terenie miasta Malborka zostanie zmodernizowanych 687 punktów świetlnych.

 

Ulice przewidziane do wymiany opraw na LED na infrastrukturze spółki Energa Oświetlenie to ulice:

 
Kochanowskiego, Struga i przyległe. Jednocześnie ruszą prace na ulicach Wiślanej, Grudziądzkiej, Chopina, Wiosennej i Lotniczej.
 
 
Mocno zaawansowane są już prace wykonywane zakresie przewidzianym przez MOF. Do tej pory wymieniono oświetlenia na ulicach:
 
Andersa, Bażyńskiego, Dalekiej, Dąbrówki, Kotarbińskiego, Kwiatkowskiego, de Gaulle’a, Sikorskiego, części Michałowskiego, pl. 3 Maja, Sadowej, Sportowej, Zamkowej, Zakopiańska, Żeromskiego.
 
Wymiana oświetlenia na pozostałych ulicach:
 
(Dworcowa, Kopernika, Kościuszki, Łąkowa, reszta Michałowskiego, Norwida, Nowowiejskiego, Parkowa, Piastowska, Piłsudskiego, Pionierów, Kusocińskiego, pl. Narutowicza, Poczty Gdańskiej, Rolnicza, Sierakowskich, Smoluchowskiego, Urocza, Wareckiej, Wileńska, Żelazna) będzie zrealizowana, zgodnie z harmonogramem, do końca tego miesiąca.
 
Wykonawcą inwestycji jest firma FBSERWIS S.A. z siedzibą w Warszawie. Wartość zadania wynosi 1 187 626,19 zł, z tego dofinansowanie na poziomie 67,53%.
 
Prace są realizowane w ramach umowy na „Dostawę i montaż opraw oświetlenia ulicznego” z projektu „Poprawa efektywności energetycznej na terenie MOF Malbork – Sztum (oświetlenie uliczne)” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014 – 2020, Osi Priorytetowej 10 Energia, Działania 10.4 Redukcja emisji współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego”.
 
 
 
Info : 82-200.pl
Katarzyna De Guzman

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.