Wydanie nr 78/2019, Wtorek 19.03.2019
imieniny: pokaż (6 imion)Bogdan, Jan, Józef, Leoncjusz, Marceli, Marek
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl
Internet Światłowodowy i Kablówka 3 Generacji w Malborku
Telewizja HD + Internet Światłowodowy Kablówka 3 Generacji. Malbork + Nowy Dwór Gdański

70 tysięcy złotych dotacji na zakup samochodu dla malborskiego DPS

70 tysięcy złotych dotacji na zakup samochodu dla malborskiego DPS fot. redakcja
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Malborku pozyskało 70 tysięcy złotych dotacji na zakup samochodu do przewozu seniorów, w tym osób niepełnosprawnych. Bus będzie służył na co dzień podopiecznym Domu Pomocy Społecznej w Malborku, placówce podległej samorządowi powiatowemu.

Dotacja została pozyskana ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Pozwoli ona na pokrycie około pięćdziesięciu procent kosztów zakupu samochodu.

 

- Ostateczną cenę samochodu poznamy oczywiście po przetargu, ale dzięki pozyskanej dotacji możemy już być pewni, że auto trafi do Domu Pomocy Społecznej i zapewni transport podopiecznych w bardzo komfortowych warunkach - mówi Wioletta Jachim, kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Malborku. - Otrzymaliśmy już informację o tym, że dotacja została przyznana, teraz czekamy jedynie na wskazanie terminu, w którym nastąpi podpisanie umowy.

 

PCPR zajęło się formalną procedurą pozyskania pieniędzy z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, ponieważ jest jednostką, która współpracuje z placówkami działającymi w obszarze pomocy społecznej z całego powiatu i także, w razie potrzeby, zapewnia im wsparcie merytoryczne.

 

- Pozyskanie dotacji z PFRON to kolejna dobra wiadomość dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej - mówi Mirosław Czapla, starosta malborski. - Kładziemy duży nacisk, by warunki bytowe w DPS systematycznie się poprawiały. Wykonujemy tam remonty, stworzyliśmy usługę Dziennego Domu Pobytu. Wszystko po to, by jak najlepiej zaopiekować się najstarszymi i najbardziej potrzebującymi mieszkańcami powiatu malborskiego. Nowy samochód do przewożenia podopiecznych DPS jest kolejnym krokiem w stronę poprawy komfortu i bezpieczeństwa podopiecznych placówki.

 

Nowy samochód będzie mógł przewieźć za jednym razem dziewięć osób, będzie dostosowany do transportu osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

 

- Dyrekcja Domu Pomocy Społecznej dysponuje obecnie samochodem, ale jest on już wysłużony - mówi Wioletta Jachim. - Przyznam, że dzięki dobrej współpracy z DPS nasze centrum pożyczało czasami auto, by przewieźć na przykład dziecko do rodziny zastępczej w miejscowości oddalonej od Malborka. Myślę, że i tym razem nowy samochód będzie służył nie tylko podopiecznym DPS, ale w miarę możliwości także innym placówkom powiatowym działającym w obszarze pomocy społecznej czy edukacyjnej.

 

 

 

 

 

Informacja Prasowa Starostwa Powiatowego w Malborku

Katarzyna De Guzman

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.