Wydanie nr 342/2019, Niedziela 8.12.2019
imieniny: pokaż (4 imiona)Maria, Narcyza, Apollo, Boguwola
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork : Powstaną dwie przystanie kajakowe - umowa podpisana

Malbork : Powstaną dwie przystanie kajakowe - umowa podpisana fot. pixabay.com
W minionym tygodniu Burmistrz Miasta Malborka Marek Charzewski podpisał umowę z Wykonawcą - Firmą PRIM na wykonanie dwóch przystani kajakowych w ramach projektu „Pomorskie Szlaki Kajakowe - Kajakiem przez Żuławy”.

Projekt pt. „Pomorskie Szlaki Kajakowe - Kajakiem przez Żuławy” to projekt partnerski zlokalizowany na terenie gminy Nowy Dwór Gdański, Stegna, Stare Pole, Miłoradz, Nowy Staw oraz Miasta Malbork.

Celem głównym projektu jest zwiększenie atrakcyjności turystycznej Żuław poprzez zagospodarowanie szlaków wodnych i utworzenie szlaków kajakowych wyróżniających obszary cenne przyrodniczo na terenie powiatu nowodworskiego i malborskiego. W ramach projektu powstanie 114,3 km oznakowanych szlaków kajakowych. Wartość całości projektu wynosi 4 001 803 zł, w tym 3 399 964,27 zł dofinansowania. W wyniku realizacji inwestycji powstanie 16 przystani kajakowych wyposażonych w elementy małej architektury oraz niezbędne oznakowanie drogowe i wodne. 

Wartość podpisanej umowy o dofinansowanie w zakresie Miasta Malborka – wynosi ogółem 894 960,18 zł, w tym 760 402,50 zł dofinansowania. W ramach projektu, którego realizację przewidziano na lata 2018 i 2019 powstaną 2 przystanie kajakowe – przy przystani żeglarskiej Park Północny oraz na terenie kąpieliska miejskiego. Obecnie Miasto Malbork podpisało umowę z Wykonawcą - Firmą PRIM, która została wybrana w drodze przetargu nieograniczonego i wykona inwestycję w trybie „zaprojektuj i wybuduj” za kwotę 1 087 935 zł. Zakończenie realizacji inwestycji planowane jest dla przystani w Parku Północnym na kwiecień 2019 r., natomiast na terenie kąpieliska miejskiego na maj 2019 r.

 

 

 

Info : 82-200.pl

Katarzyna De Guzman

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.