Wydanie nr 50/2020, Środa 19.02.2020
imieniny: pokaż (2 imiona)Arnold, Konrad
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Pokaźny dorobek medalowy MAL WOPR na zawodach w Ciechanowie.

Pokaźny dorobek medalowy MAL WOPR na zawodach w Ciechanowie. fot. MAL WOPR
Malborscy pływacy po raz kolejny zaliczyli udane starty. Możecie o nich dowiedzieć się więcej, czytając poniższą relację nadesłaną przez MAL WOPR.

 

Wszystko wskazuje na to, że przedłużony weekend spowodował, iż zamiast blisko 500 zgłoszonych zawodników, na starcie Ogólnopolskim Festiwalu Pływackim w Ciechanowie zjawiło się ich o połowę mniej. Malborscy pływacy z MAL WOPR stawili się na nich w komplecie 17 zawodników z roczników 2004-2010 i co najważniejsze tylko trzech z nich nie mogło cieszyć się z nowych życiówek. Nasi pływacy wiedzą, że poziom sportowy wyznaczają nie medale, ale progres w wynikach. Trenerki Dorota Grzywacka i Iwona Ciecholewska były też ciekawe formy kadrowiczów, którzy nie dalej jak dzień wcześniej wrócili z Wałcza ze zgrupowania kadry. Cała trójka, ale również pozostali zawodnicy z rocznika 2005, którzy już z tydzień wyjeżdżają do Gorzowa Wlkp. na rocznikowe mistrzostwa Polski, spisali się doskonale. Multimedalistami zostali Paulina Cierpiałowska i Jakub Grapentyn. Oboje jako jedyni z naszego klubu startowali czterokrotnie i we wszystkich swoich startach zdobyli złote medale. Zostali też najlepszymi trzynastolatkami zawodów, wygrywając tym samym nagrodę w postaci bonu do sklepu firmy pływackiej TYR. Paula przy okazji zaliczyła też najwyżej punktowany wynik spośród wszystkich zawodniczek, pokonując 100m stylem dowolnym w czasie 58,86s, co dało jej aż 647 pkt. FINA. Do zdobyczy dorzuciła też nowy rekord okręgu na dystansie 200m stylem motylkowym, poprawiając swój własny rekord z grudnia ubiegłego roku. Aktualny rekord okręgu 13-latek na tym dystansie wynosi 2:26,11s. Dwa złote i jeden srebrny medal zawisły na szyi świetnie spisującej się w ostatnim czasie dwunastoletniej Aleksandry Ziemińskiej. Ola popłynęła rewelacyjnie na 100m stylami klasycznym i grzbietowym, urywając w nich odpowiednio 6 i 2 sekundy i pokonując wszystkie rywalki. Na tym samym dystansie w stylu dowolnym musiała zadowolić się srebrem. W tym stylu jednak nasza zawodniczka ma wciąż braki techniczne, które po zniwelowaniu z pewnością pchną ją mocno do przodu. Ola ostatecznie zajęła też druga lokatę w klasyfikacji generalnej dwunastolatek, co należy ocenić jako wielki sukces.

Złoto i dwa srebrne medale, uznając wyższość swojej koleżanki klubowej Pauliny, wywalczyła w Ciechanowie Magda Mroczek. Warto dodać, że nasza pływaczka we wszystkich swoich występach zaliczyła nowe rekordy życiowe, a uzyskane wyniki punktowe na 100 i 200m stylem dowolnym dały jej trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Dwa złote medale i jeden rekord życiowy wywiozła z Ciechanowa Nadia Walentynowicz, która szykując formę na Mistrzostwa Polski wygrała wyścigi na 100 i 200m stylem grzbietowym. Wielkim bohaterem zawodów został Cezary Gwiazdowski, który z trzema nowymi rekordami życiowymi wywalczył dwa złote medale w tych samych konkurencjach co Nadia. Prezent na swoje trzynaste urodziny w postaci trzech życiówek i dwóch srebrnych medali zainkasował Konrad Patoka. To były wyjątkowo udane zawody Konrada. Podobnie jak jego najmłodszego brata Kacpra, który dyskwalifikację za przedwczesny start w stylu motylkowym powetował sobie dwoma wygranymi w stylu dowolnym i grzbietowym. Dzięki tym zwycięstwom Kacper mógł też cieszyć się ze zwycięstwa w klasyfikacji generalnej ośmiolatków. Trzy rekordy życiowe i dwa brązy to imponujący dorobek Wiktora Ołdziejewskiego, który wciąż jeszcze nie pokazał wszystkich swoich możliwości. Złoto i srebro z dwoma rekordami życiowymi na 100 i 200m stylem grzbietowym wywalczył Kamil Czarnota. Doskonałe starty ma też za sobą Nikodem Hermanowicz, który aż o 6s poprawił swój najlepszy wynik na 200m stylem dowolnym (2:20,36s) i coraz mocniej zbliża się do granicy minuty na dystansie o połowę krótszym (1:03,25s). Nasz pływak zrobił w ostatnim czasie bardzo duże postępy w umiejętnościach i w Ciechanowie mógł cieszyć się z dwóch brązowych medali.

Trójka była w niedzielnych zawodach ulubioną cyfrą Liliany Szpaczyńskiej. Nasza najlepsza żabkarka wróciła do domu bogatsza o trzy srebra i trzy rekordy życiowe. Na uwagę zasługuje jej doskonały wynik na 200m stylem zmiennym, w którym aż o 7s poprawiła swój dotychczasowy najlepszy rezultat (2:48,73s). Po jednym srebrnym medalu do imponującego dorobku 34 medali naszego zespołu dorzucili Mikołaj Szraga, który z nowym rekordem życiowym był drugi na 100m stylem klasycznym oraz Piotr Szuryński, który również w popularnej żabce ale na dwukrotnie dłuższym dystansie,  urywając aż 16s z dotychczasowej życiówki, stanął na drugim stopniu podium. O dużym pechu może mówić dziesięcioletni Sławomir Szpaczyński, który był w Ciechanowie dwukrotnie czwarty i raz piąty. Piąty, szósty i siódmy z kolei był Dawid Patoka, który brak medalu powetował sobie nową życiówką na 50m stylem grzbietowym. Trzeci ośmiolatek, młodszy z braci Grapentyn Patryk, nie zaliczy zawodów w Ciechanowie do udanych. Zajął dwa razy piąte i raz szóste miejsce, jednak także i jego zdobyte punkty uplasowały MAL WOPR Malbork na doskonałej trzeciej lokacie w klasyfikacji  drużynowej, w której liczony był start każdego zawodnika.  Warto dodać, że w klasyfikacji medalowej z dorobkiem 18 złotych, 11 srebrnych i 5 brązowych medali, nasz klub zajął fantastyczne drugie miejsce tuż za ekipą gospodarzy, pozostawiając w polu aż 22 zespoły. Oby był to dobry znak przed Mistrzostwami Polski 13-latków, które rozpoczynają się już w najbliższą sobotę w Gorzowie Wlkp.

Michał Kruczkowski
Przejdź do komentarzy
Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wodne


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.