Wydanie nr 22/2020, Środa 22.01.2020
imieniny: pokaż (8 imion)Uriel, Anastazy, Dorian, Gaudencjusz, Gaudenty, Dobromysł, Wincenty, Jutrogost
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Zapraszamy na wernisaż Krzysztofa Walczewskiego - Krajobraz kujawski - akwarele

Zapraszamy na wernisaż Krzysztofa Walczewskiego - Krajobraz kujawski - akwarele fot. MCKiE Malbork
Malborskie Centrum Kultury i Edukacji zaprasza na wernisaż Krzysztofa Walczewskiego - Krajobraz kujawski - akwarele
Krzysztof Walczewski – www.krzysztofwalczewski.art
 
Urodzony w Serokomli na Podlasiu w 1950 r. Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Lublinie i studia na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika ze specjalizacją z malarstwa w Toruniu. Przez wiele lat był pracownikiem Galerii BWA w Toruniu i Galerii Sztuki Współczesnej we Włocławku.
 
Od wielu lat prowadzi samodzielną działalność twórczą, godząc ją z pracą zawodową. Maluje głównie akwarelą. Brał udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych i indywidualnych Polsce i za granicą, m. in. w Klubie „ODNOWA” w Toruniu, Ośrodku Informacji i Kultury Polskiej w Berlinie, Galerii Biura Wystaw Artystycznych w Toruniu, Galerii Pracowni Sztuk Plastycznych w Toruniu, Galerii w Realingen k./Oslo, Galerii Pracowni Sztuk Plastycznych we Włocławku, Galerii Biura Wystaw Artystycznych w Sieradzu, w Muzeum Wisły w Tczewie, w Muzeum Okręgowym w Toruniu, w Galerii „Wozownia” w Toruniu, w Galerii Sztuki Współczesnej we Włocławku.
 
Jego prace były nagradzane i wyróżniane, m. in. w konkursie malarskim „Włocławskie Impresje” organizowanym przez DKTK Włocławek, w ogólnopolskiej wystawie „Akwarela znad Wisły” w PGSW we Włocławku, w konkursie „Dzieło Roku 1996” organizowanym przez Zarząd Okręgu Związku Polskich Artystów Plastyków w Toruniu i Muzeum Okręgowe w Toruniu, w konkursie malarskim „Pejzaż Kujawsko-Dobrzyński” w GSW we Włocławku. W 1996 r. otrzymał dyplom i nagrodę Wojewody Włocławskiego za wieloletnią pracę twórczą i upowszechnianie twórczości artystycznej wśród dzieci i młodzieży. Uczniowie Krzysztofa Walczewskiego z powodzeniem kontynuują naukę na kierunkach artystycznych, historycznych i architekturze.
 
Wernisaż odbędzie się 06 czerwca 2018 w Nova Galeria, ul. Armii Krajowej 68 w Malborku, o godzinie 18.00. 
 
Wystawa będzie czynna do 22 czerwca 2018 w Nova Galeria w godzinach : 9.00-15.30 od poniedziałku do piątku oraz środa godzina 9.00-19.00
 
 
 
Info i foto : MCKiE Malbork / Facebook Wydarzenie Wernisaż - Krzysztof Walczewski, "Krajobraz kujawski", akwarele
 
Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Zapowiedzi


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.