Wydanie nr 19/2019, Sobota 19.01.2019
imieniny: pokaż (14 imiona)Andrzej, Bernard, Erwin, Erwina, Eufemia, Henryk, Kanut, Mariusz, Marta, Matylda, Sara, Wulstan, Adalryk, Alderyk
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl
Internet Światłowodowy i Kablówka 3 Generacji w Malborku
Telewizja HD + Internet Światłowodowy Kablówka 3 Generacji. Malbork + Nowy Dwór Gdański

Witajcie w przyszłości - czy roboty nas zastąpią?

Witajcie w przyszłości - czy roboty nas zastąpią? fot. Witajcie w przyszłości - czy roboty nas zastąpią?
Zastąpieni przez roboty - to jedna z wizji przyszłości wzbudzających największe, często skrajne emocje. W końcu fabryki cały czas się automatyzują, dzięki czemu znacznie zwiększa się ich wydajność i produktywność. Ale czy to oznacza, że już wkrótce pracownicy nie będą potrzebni? Na razie nic na to nie wskazuje. Zmienić się jednak może zakres ich obowiązków. Już teraz jednymi z najbardziej pożądanych pracowników na rynku są absolwenci automatyki i robotyki, a więc… projektanci i konstruktorzy systemów sterujących maszynami. Szukasz pracy w Tczewie? Dowiedz się, czy to zawód dla Ciebie!

Pasja i wytrwałość - czym zajmuje się inżynier automatyk?

Idealny inżynier automatyk powinien być prawdziwym pasjonatem nauk ścisłych. Na studiach z zakresu automatyki i robotyki zgłębiać będzie bowiem wiedzę z zakresu m.in. informatyki, matematyki i fizyki. Na samych studiach niezwykle ważny element programu stanowią dziedziny bardziej wyspecjalizowane, jak te z zakresu elektroniki (w tym technika mikroprocesorowa i cyfrowa), dotyczące struktury układu sterowania robota czy podstawy diagnostyki. Dzięki temu inżynier automatyk może zarówno czynnie brać udział w planowaniu i konstruowaniu nowoczesnych urządzeń, jak i sprawować pieczę nad ich funkcjonowaniem. Te umiejętności czynią go niezbędnym członkiem załogi m.in. w nowoczesnych fabrykach.

Automatyk z powołania - czyli kto?

Ukończenie studiów na odpowiednim wydziale to nie absolutna gwarancja sukcesu w zawodzie! Ten mit często wywołuje rozczarowanie u studentów wyższych lat i świeżo upieczonych absolwentów. Czy pożądany na rynku pracy inżynier to ten, który na pamięć zna wszystkie podręczniki? Zdecydowanie nie! Wykwalifikowany specjalista z tej dziedziny to właściwie człowiek-orkiestra. Powinien on łączyć w sobie pasję do nauki, mnóstwo samozaparcia, a przy tym być osobą kontaktową, nastawioną na pracę w grupie. Bardzo rzadko zdarza się bowiem, by pracował w pojedynkę. Nie bez znaczenia jest również znajomość języków obcych, w szczególności angielskiego, by mógł poszerzać swoją wiedzę również za pomocą zagranicznych źródeł, a przy tym potrafił bez trudu porozumieć się z partnerami spoza granic Polski.

Na studiach z zakresu automatyki i robotyki z pewnością przyda się również dobra pamięć, jednak aby nasze projekty pozwalały przejść przez wszystkie kolejne lata, niezwykle ważna jest wyobraźnia przestrzenna i zdolność abstrakcyjnego myślenia. Bez nich ani rusz!

Uważasz, że taka kariera to strzał w dziesiątkę i doskonale sprawdzisz się na stanowisku inżyniera? Interesuje Cię praca w Tczewie? Zajrzyj na stronę https://www.gowork.pl/praca/tczew;l i znajdź ofertę dla siebie!

Witajcie w przyszłości - czy roboty nas zastąpią?

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.