Wydanie nr 54/2020, Niedziela 23.02.2020
imieniny: pokaż (5 imion)Damian, Romana, Izabela, Polikarp, Montan
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Gmina Stare Pole : Zakończył się projekt "Ferie z ekonomią –tworzenie modelu biznesowego w lokalnej społeczności"

Gmina Stare Pole : Zakończył się projekt fot. Facebook Gmina Stare Pole

Etap I 
 

Od 29.01.-02.02.2018 w Szkole Podstawowej w Starym Polu odbywały się zajęcia w ramach projektu realizowanego przez Urząd Gminy w Starym Polu „Ferie z ekonomią”, którego pomysłodawcą i wykonawcą jest Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej. Grupa projektowa liczyła 15 uczniów z II i III klas gimnazjum a zajęcia prowadziła mgr Beata Woś, nauczyciel WOS-u w Szkole Podstawowej w Starym Polu oraz Katarzyna Pankowska, studentka wydziału zarządzania UMK w Toruniu.

Zadaniem prowadzących„ Ferie  z ekonomią” w I etapie projektu było uświadomienie uczniom, że niezależnie od wybranej ścieżki edukacyjnej, zdobyta wiedza ekonomiczno-finansowa będzie pomocna w ich codziennym życiu.

 

Celem projektu było:
 

Budzenie wzrostu kompetencji i wiedzy uczniów uczestniczących w projekcie o systemie bankowym, instytucjach bankowych, zaletach i niebezpieczeństwach związanych z produktami, które oferują banki komercyjne. Wizyta w Banku Spółdzielczym w Dzierzgoniu. Rozbudzanie postaw przedsiębiorczych i wzrost kompetencji z zakresu funkcjonowania i prowadzenia firmy , planowanie działalności gospodarczej, pozyskiwanie środków finansowych na działalność gospodarczą, podaż, popyt (mikroekonomia i makroekonomia), patriotyzm gospodarczy.

Poznanie przez uczniów swoich mocnych i słabych stron oraz wzrost wiedzy o predyspozycjach, które mogą być przydatne w przyszłej pracy zawodowej i sprzyjać zapobieganiu wykluczeniu Wzrost kompetencji uczniów z zakresu finansów osobistych i gospodarowania budżetem rodzinnym, planowanie budżetu swojego i rodziny, optymalizacja wydatków: racjonalne oszczędzanie i inwestowanie, w tym z uwzględnieniem wpływu stóp procentowych.

 

Etap II 
 

Grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej w Starym Polu zakończyła II etap projektu, który polegał na przygotowaniu modelu biznesowego przedsięwzięcia w lokalnej społeczności. Uczniowie po przeprowadzeniu analizy rynkowej, stwierdzili, iż istnieje zapotrzebowanie na turystykę i rekreację wodną. Przygotowali model biznesowy wypożyczalni kajaków, która mogła by być otwarta w Ząbrowie.

Tym samym uczniowie przystąpili do konkursu w ramach projektu „Ferie z ekonomią”, którego celem jest pogłębienie zainteresowań młodzieży zagadnieniami ekonomicznymi, sprawdzenie umiejętności praktycznego wykorzystania wiedzy ekonomicznej, w tym tej nabytej podczas zajęć prowadzonych w ramach Projektu i jej utrwalenie oraz zachęcenie dyrekcji i nauczycieli gimnazjów do wdrażania w nauczaniu podstaw ekonomii elementów praktycznych, kształtujących umiejętność funkcjonowania uczniów w warunkach gospodarki rynkowej.

Młodzież wykonała prezentację multimedialną modelu biznesowego oraz nakręciła krótki film , podczas którego zaprezentowała przedsięwzięcie przed potencjalnymi inwestorami. Podczas realizacji filmu uczniowie współpracowali z Wójtem Gminy Panem Markiem Szczypiorem . Podczas montażu pomocy udzielił Pan Janusz Salamonik oraz Pan Cezary Przybyła. Podczas podsumowania I i II etapu projektu opiekun Beata Woś przyznała, Juli Kosińskiej, Katarzynie Łapacz oraz Patrycji Kot, nagrody ufundowane przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi.

Uczennice te wykazały się największym zaangażowaniem we wszystkich zadaniach na każdym etapie projektu.

 

 

Wszyscy czekamy na rozstrzygnięcie konkursu na najlepszy model biznesowy i mocno trzymamy kciuki.

 

 

 

 

 

 

 

 

Info i foto : Facebook Gmina Stare Pole

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.