Wydanie nr 341/2019, Sobota 7.12.2019
imieniny: pokaż (9 imion)Ambroży, Marcin, Ninomysł, Agaton, Marcisław, Józefa, Polikarp, Zdziemił, Sabin
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Spotkanie młodzieży z Trok na Litwie i I LO w Malborku

Spotkanie młodzieży z Trok na Litwie i I LO w Malborku fot. Marcin Oliński, I LO w Malborku/ 82-200.pl
27 kwietnia br. I Liceum Ogólnokształcące w Malborku odwiedziła grupa niezwykłych gości – młodzież z miasta Trok na Litwie wraz z dyrektorem ich szkoły Marianem Kuzborskim, który przy okazji spotkania dotyczącego Festiwalu Kultury Dawnej miał okazję porozmawiać również z dyrektorami malborskich placówek oświatowych.

Odwiedziny były częścią współpracy partnerskiej miast. Wizyta rozpoczęła się tradycyjnie od zwiedzania zamku. Następnie goście zostali oficjalnie przywitani w urzędzie miasta przez burmistrza Marka Charzewskiego. 

Po przerwie na obiad Litwini udali się do I LO. Zostali oni przyjęci przez grupę uczniów, z którą szybko nawiązali kontakt. Uczestniczyli również w zakończeniu roku dla trzecich klas oraz zwiedzili część sal. 

Po wizycie w szkole, polsko-litewska grupa udała się do Osady nad Wisłą. Tam odbyła się największą integracja młodzieży, która spędziła wspaniały czas przy grach, zabawach i śpiewie. Wszyscy udali się do swoich domów dopiero późnym wieczorem. 

- Mamy nadzieję że to nie koniec współpracy tych dwóch miast i jeszcze niejednokrotnie będzie okazja do międzynarodowych spotkań w Malborku lub w Trokach – podkreślają uczniowie I LO.


 

 

 

 

 

 

 

Info i foto: Marcin Oliński, I LO w Malborku/ 82-200.pl

Katarzyna De Guzman

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.