Wydanie nr 57/2020, Środa 26.02.2020
imieniny: pokaż (5 imion)Aleksander, Dionizy, Mirosław, Klaudian, Gerlinda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Raport z wyjazdu malborskich karateków do Japonii.

Raport z wyjazdu malborskich karateków do Japonii. fot. Malborski Klub Kyokushin Karate
Mija już tydzień od wylotu reprezentacji Malborskiego Klubu Kyokushin Karate na Mistrzostwa Świata w Japonii. Poniżej prezentujemy raport i zdjęcia z tego wyjazdu, nadesłane przez Marcina Wiśniewskiego:

 

W środę 18.04.2018 reprezentacja Malborskiego Klubu Kyokushin Karate, w składzie: Senpai Hubert Philipp, Senpai Miłosz Wolak i opiekun grupy Sensei Lesław Wądołowski, udała się do Japonii na  International Karate Friendship 2018, czyli Mistrzostwa Świata w Kyokushin Karate seniorów i nieoficjalne Mistrzostwa Świata Kyokushin Karate juniorów.

Zawody rozpoczęły się uroczystym otwarciem, podczas którego przemówił Shihan Yuzo Goda oraz Kancho Shokei Matsui. Następnie rozgrzewkę poprowadził były mistrz świata oraz brazylijski Branch Chief Shihan Francisco Filho oraz byli mistrzowie świata Hitoshi Kiyama oraz Djema Belkhodja. Po rozpoczęciu wystartowała konkurencja kata mężczyzn od 15. do 34. roku życia. Hubert Phillip zajął w niej bardzo dobre 16. miejsce na 38 zawodników. Natomiast Miłosz Wolak był 27. Do finałowej 6 weszło 6 Japończyków. Po zakończeniu konkurencji kata zaczęło się kumite. Hubert stoczył bardzo dobrą, zacięta walkę z Japończykiem, po której niestety sędziowie bez wahania wskazali na reprezentanta gospodarzy. Miłosz również trafił na Japończyka, który ostatecznie zajął drugie miejsce w kategorii. Reprezentant gospodarzy wykazał się niesamowitą szybkością i nienaganną techniką. Kategorie wygrał Rosjanin Georgii Krutykh, a na 3. miejscu podium uplasowało się również 2 Rosjan. Mimo że zawodnicy naszego klubu nie zakwalifikowali się do czołówki Mistrzostw Świata, na pewno wynieśli bardzo duże doświadczenie ze stoczonych pojedynków. Sensei Lesław dzielnie wspierał naszych zawodników, sekundując im i wspierając ich na duchu. Następnego dnia cała reprezentacja naszego klubu mogła oglądać walki seniorów, którzy pokazali bardzo wysoki poziom karate kyokushin. W poniedziałek i wtorek odbył się Mitsumine Camp. Miłosz, Hubert oraz Sensei Lesław uczestniczyli w treningach z Shihan Yuzo Goda, Shihan Arthur Hovanisyan, Shihan Kenny Uytenbogaardt oraz Shihan Stuart Corrigal, a we wtorek mieli zaszczyt podziwiać wodospad, pod którym trenował Sosai Masutatsu Oyama. 

Zarząd Malborskiego Klubu Kyokushin Karate pragnie serdecznie podziękować wszystkim firmom i osobom, które wspomogły klub w organizacji tego wyjazdu. Oficjalni sponsorzy wyjazdu to: Starostwo Powiatowe w Malborku, Urząd Miasta Malbork, Bracia Rakowscy S.C. Przemysław Rakowski Arkadiusz Rakowski, MDS GAS ,BricoMarche, P.P.H.U. FORMAT Jerzyński i Spółka , Rychłowska K. Konefał H. DOMEX P.P. H.U., Piotr Wojciechowski , HMM Hurtownia Materiałów Meblowych S.C. i Marcin Szczeblewski.​

Osu!

Michał Kruczkowski
Przejdź do komentarzy
Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Sporty walki


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.