Wydanie nr 340/2019, Piątek 6.12.2019
imieniny: pokaż (8 imion)Angelika, Heliodor, Agata, Dionizja, Mikołaj, Emilian, Leoncja, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Uroczystości upamiętniające Marię Grzegorzewską oraz Irenę Sendlerową w SOSW Malbork

Uroczystości upamiętniające Marię Grzegorzewską oraz Irenę Sendlerową w SOSW Malbork fot. SOSW Malbork
„Dobroć człowieka… jest wprost bezcennym skarbem na świecie… Dobroć rodzi dobroć.” - Maria Grzegorzewska „Dopóki będę żyła, dopóki mi sił starczy, zawsze będę mówiła, że najważniejsze na świecie i w życiu jest Dobro.” - Irena Sendlerowa

Tę dobroć poznali uczniowie SOSW w Malborku podczas szkolnej uroczystości upamiętniającej dwie wspaniałe osoby – M. Grzegorzewską i I. Sendlerową. Przybliżając postać obu bohaterek uczniowie mogli się przekonać, że pojedynczy człowiek walczył o zdeptane przez wojnę prawo najsłabszych do istnienia i zachowania swojej tożsamości.

Maria Grzegorzewska i Irena Sendlerowa jako orędowniczki szacunku i otwartości dla najbardziej potrzebujących mogą stanowić dla uczniów wzór odwagi w niesieniu  pomocy innym, bezinteresowności i poświęcenia. Przygotowana przez uczniów inscenizacja to poetycka opowieść do ludzi małych i dużych, których kobiety ukochały ponad wszystko.

Występy pozwoliły na realizację marzeń artystycznych dzieci, odkrywanie ich zdolności i wrażliwości. Widzowie oglądali bowiem kompilację pięknych występów, także tych najmłodszych – przedszkolaków. Po prezentacji przedstawienia pt: „Życie zamknięte w słoiku” u odbiorców pojawiły się łzy wzruszania.

Jesteśmy dumni z naszych wychowanków, którzy po raz kolejny pokazali ogromną wrażliwość, dojrzałość, pracowitość i otwartość na wszystko co piękne i dobre.

 

 

 

 

Organizatorki apelu: Ewa Zimińska i Barbara Jaskulska

foto: SOSW Malbork

Katarzyna De Guzman

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.