Wydanie nr 203/2018, Niedziela 22.07.2018
imieniny: pokaż (8 imion)Wawrzyniec, Bolesława, Magdalena, Pankracy, Laurencjusz, Albin, Naczęsława, Benona
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
Internet Światłowodowy i Kablówka 3 Generacji w Malborku

„Bester Quartet” wystąpił na IX Malborskich Spotkaniach Akordeonowych

„Bester Quartet” wystąpił na IX Malborskich Spotkaniach Akordeonowych fot. 82-200.pl
Już po raz dziewiąty Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Malborku zorganizowała Malborskie Spotkania Akordeonowe, podczas których mogą zaprezentować się młodzi akordeoniści ze szkół muzycznych w całym kraju. W tym roku w konkursie wystąpiły akordeonowe zespoły kameralne z Wejcherowa, Bytowa, Dywit, Olsztyna, Grudziądza i Jeleniej Góry. Imprezę wsparły Starostwo Powiatowe w Malborku i Urząd Miasta Malborka.

Po wręczeniu nagród przez prof. Boruta Zagoranskiego z Uniwersytetu w Ljubljana oraz przez prof. Elżbietę Rosińską z Akademii Muzycznej w Gdańsku, która wcześniej dała również wykład dla nauczycieli, na scenie zaprezentowali się zwycięzcy konkursu – zespół z Powiatowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Dywitach i Państwowej Szkoły Muzycznej I iII stopnia w Olsztynie oraz zespół z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Jeleniej Górze. Młodych artystów poza prof. Zagoranskim oceniał również Marcin Wardulinski - nauczyciel akordeonu w PSM I st w Lęborku.

W drugiej części koordynator Spotkań Paweł Radecki zaprosił publiczność na koncert gości specjalnych – „Bester Quartet” z Krakowa, którego liderem jest kompozytor i akordeonista Jarosława Bester. Była to prawdziwa uczta muzyczna dla miłośników nie tylko akordeonu, ale również skrzypiec, kontrabasu i perkusji.

 

 

 

 

 

 

Info i foto : 82-200.pl

Katarzyna De Guzman

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wydarzenia


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.