Wydanie nr 114/2018, Wtorek 24.04.2018
imieniny: pokaż (10 imion)Fidelis, Erwin, Horacy, Egbert, Grzegorz, Horacjusz, Aleksja, Aleksy, Aleksander, Saba
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
Internet Światłowodowy w Malborku
Malborskie Światłowody ULTRA SZYBKI I N T E R N E T - zamów
Malborskie Światłowody

„Janek Wędrowniczek” z wizytą w malborskim Przedszkolu nr 5

„Janek Wędrowniczek” z wizytą w malborskim Przedszkolu nr 5 fot. archiwum przedszkola/82-200.pl
Przedszkole nr 5 odwiedził niecodzienny gość. Jest to Janek Wędrowniczek, który jest patronem Przedszkola nr 8 w Koninie. W ramach projektu edukacyjnego „Z Jankiem Wędrowniczkiem przez Polskę” już od trzech lat przemierza on nasz kraj.

Celem projektu jest edukacja wielokulturowa dzieci polegająca na przybliżeniu im wiedzy dotyczącej własnego regionu i promowanie go poprzez ukazanie jego piękna, wyjątkowości, dorobku kulturowego. Projekt ma także rozbudzać wśród najmłodszych zainteresowanie innymi polskimi regionami poprzez poznawanie ich różnorodności kulturowej i tradycji - skarbów, zabytków, legend, zwyczajów, potraw - dzięki dokumentowaniu podróży Janka Wędrowniczka przez przedszkola biorące udział w projekcie. Ważnym celem jest również nauka tolerancji wobec drugiego człowieka, akceptacji odmienności i zróżnicowania kulturowego. 

Janek bohaterem utworu Marii Konopnickiej „O Janku Wędrowniczku”. Jako patron konińskiej „Ósemki” i jako reprezentant tego przedszkola w kwietniu trafił do malborskiej „Piątki”. Dzięki Jankowi nasze przedszkolaki poznają zabytki, legendy i atrakcje, nie tylko miasta ale też całego regionu czyli Wielkopolski. Kukiełka przywiozła dzieciom również upominki. 

Już niedługo Janek będzie powracał do swojego przedszkola, dlatego dzieci i panie nauczycielki z Przedszkola nr 5 przygotowują mu informacje o przedszkolu i Malborku oraz upominki, by mógł o naszym pięknym mieście opowiedzieć tamtejszym przedszkolakom.

 

 

 

 

Zdjęcia: archiwum przedszkola/82-200.pl

tekst: B. Okrucińska / 82-200.pl

Katarzyna De Guzman

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.