Wydanie nr 88/2024, Czwartek 28.03.2024
imieniny: pokaż (11 imion)Aleksander, Doroteusz, Guntram, Renata, Ingbert, Joanna, Kastor, Malachiasz, Malkolm, Pryskus, Rogat

Piłkarskie Podsumowanie Tygodnia #1

Piłkarskie Podsumowanie Tygodnia #1 fot. pixabay
Zapraszamy Was na nowy cykl sportowy, podsumowujący wydarzenia, związane z piłkarskimi drużynami z naszego rejonu. Co tydzień będziemy przedstawiać opisy poszczególnych meczów i aktualną sytuację danych klubów. Gorąco zachęcamy do dzielenia się swoimi opiniami w komentarzach.

Grom Nowy Staw

Rozgrywki: IV liga

Mecz: Orkan Rumia MKS - Grom Nowy Staw 0:2

Aktualne miejsce w tabeli: 2.

Ekipa z Nowego Stawu nadal utrzymuje świetną formę, dzięki czemu jest najlepiej prezentującym się zespołem z naszego regionu. W ostatniej kolejce gracze Gromu poradzili sobie z zawodnikami Orkanu Rumia. Oba gole dla przyjezdnych zdobył Tomasz Grabowski. Nowostawianie umocnili się na pozycji wicelidera i aktualnie tracą 6 punktów do prowadzącej Radunii Stężyca, jednak rozegrali oni o jedno spotkanie mniej. W następnej kolejce podejmą na własnym stadionie Kaszubię Kościerzyna.

Powiśle Dzierzgoń

Mecz: Cartusia Kartuzy - Powiśle Dzierzgoń 0:4

Aktualne miejsce w tabeli: 16.

Przedstawicielem naszego regionu w IV lidze jest nadal Powiśle Dzierzgoń. Nadal, gdyż widmo spadku już od dłuższego czasu ciąży nad zespołem. W ostatniej kolejce doszło jednak do przełamania, dzięki czemu kibice z Dzierzgonia mogli trochę odetchnąć. Wyjazd do Kartuz okazał się bardzo udany. W 16. minucie strzał oddał Tomasz Wiercioch, piłka odbiła się jeszcze od Marcina Dampca i mieliśmy 0:1. W doliczonym czasie pierwszej połowy bramkę do szatni zdobył Tomasz Przybyszewski. Niedługo po wznowieniu meczu na liście strzelców zanotował się Marek Kruczkowski. Podobnie jak w pierwszej części, bo także w doliczonym czasie, wynik ustalił Mateusz Muller. Każdy kolejny mecz będzie dla Powiśla walką o życie, jednak pewna wygrana z Cartusią jest dla nich dosyć wyraźnym światełkiem w tunelu.

Pomezania Malbork / Błękitni Stare Pole

Rozgrywki: V liga

Mecz: Pomezania Malbork - Błękitni Stare Pole 5:3

Aktualne miejsca w tabeli: kolejno 1. i 14.

Faworyt przed sobotnimi derbami mógł być tylko jeden. W końcu grały ze sobą Pomezania, która jest jednym z głównym kandydatów do awansu i Błękitni, którzy zamykają ligową tabelę. Początek spotkania potwierdził przewidywania wszystkich zainteresowanych. Już w 1. minucie wynik otworzył Radosław Migalski. Gospodarze z minuty na minutę powiększali swoją dominację, gracze Błękitnych nawet nie powąchali pola karnego Oskara Galeniewskiego. Swoją przewagę gospodarze potwierdzili w 17. minucie, kiedy to na 2:0 strzałem z dystansu podwyższył Kamil Dryjas. Wydawało się, że Pomce nic tego dnia nie grozi. Nic bardziej mylnego. W 37. minucie kontaktowego gola bezpośrednio z rzutu rożnego zdobył Konrad Kotowski. W drugiej połowie drużyny naturalnie zamieniły się połowami, ale żeby było ciekawej, chyba także umiejętnościami. Tym razem to Błękitni znacznie dominowali i tworzyli groźne sytuacje, raz strzelając w słupek, w innych przypadkach zespół gospodarzy ratował Galeniewski. Tak bierna postawa Pomezanii musiała się dla nich źle skończyć, w 63. minucie Kotowski wyrównał stan meczu po strzale zza pola karnego. Pomka zdołała odpowiedzieć już po pięciu minutach, jednak większa w tym zasługa bramkarza gości, który wypuścił z rąk łatwą piłkę, a Kamil Dryjas nie miał problemów, żeby z bliskiej odległości wpakować ją do siatki. Gdy w 75. minucie Maciej Bełz podwyższył na 4:2, wszyscy kibice na stadionie mogli poczuć się spokojnie. Ciśnienie podwyższył im Szramka, który na 4 minuty przed końcem regulaminowego czasu zdobył kontaktowego gola. Strzelanie w sobotę rozpoczął Migawski i on też je zakończył. W doliczonym czasie ustalił wynik na 5:3. Dzięki zwycięstwu Pomezania utrzymała pozycję lidera, jednak prezes klubu, Radosław Rabenda, nie ukrywał, że zespół ma jeszcze sporo elementów do poprawy, szczególnie jeśli chodzi o grę w obronie. Trudno się z nim nie zgodzić. Jeśli żółto-czarni chcą poważnie myśleć o awansie do IV ligi, to ich postawa w defensywie musi diametralnie się zmienić.

Żuławy Nowy Dwór Gdański

Mecz: zespół pauzował w tej kolejce, w następnej zmierzy się na wyjeździe z Gwiazdą Karsin

Aktualne miejsce w tabeli: 4.

Delta Miłoradz

Rozgrywki: A klasa

Mecz: Delta Miłoradz - Relax Ryjewo 0:3

Aktualne miejscce w tabeli: 5.

Przed starciem z Relaxem oba zespoły miały tyle samo punktów. To jeszcze bardziej podgrzewało przedmeczową atmosferę. W rundzie jesiennej Delta wygrała na wyjeździe aż 6:1, dlatego i tym razem gospodarze mogli być pozytywnie nastawieni. Tym razem to jednak zawodnicy z Ryjewa cieszyli się z ostatecznego triumfu. Po golach Pajdzika, Staniaszka i Iwańskiego goście wygrali 3:0. Dla graczy i kibiców Delty musiał to z pewnością być bolesny cios, gdyż oczekiwania na sukces były spore. Kibice i działacze klubu nie ukrywają, że był to jeden z najgorszych występów ich zawodników. Tym samym Relax wyprzedził w tabeli swoich rywali. Następnym przeciwnikiem Delty będzie natomiast zespół z Kmiecina.

Olimpia Sztum - Nogat Malbork

Rozgrywki: B klasa

Mecz: Olimpia Sztum - Nogat Malbork 4:0

Aktualne miejsca w tabeli: kolejno 1. i 2.

Ten mecz miał być prawdziwym hitem B klasy. Lider podejmował u siebie wicelidera, a obie drużyny dzieliły tylko 3 punkty różnicy. Tym razem górą z tego starcia wyszła ekipa prowadzona przez Zenona Małka. Po hat-tricku najlepszego strzelca zespołu, Macieja Pluty, i jednym golu Mateusza Aleksandrowicza gospodarze nie pozostawili złudzeń, kto jest lepszym zespołem i wygrali 4:0. To zwycięstwo może być kluczowe w kontekście zajęcia 1. miejsca na koniec sezonu. Za tydzień Olimpia wyjedzie na mecz do Pelplina, natomiast Nogat zagra u siebie z GKS-em Gardeja.