Wydanie nr 322/2019, Poniedziałek 18.11.2019
imieniny: pokaż (13 imiona)Leonard, Aniela, Otto, Otton, Galezy, Odo, Tomasz, Cieszymysł, Filipina, Karolina, Roman, Gabriela, Józefa
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Sportowe obchodzenie święta wszystkich pań. Bieg z okazji Dnia Kobiet w Malborku.

Sportowe obchodzenie święta wszystkich pań. Bieg z okazji Dnia Kobiet w Malborku. fot. Michał Kruczkowski
Pod względem sportowym Malbork słynie z tego, że w naszym mieście organizowanych jest coraz więcej biegów, na coraz wyższym poziomie. Podobnie musiało być i w tym roku przy okazji Dnia Kobiet.

Ponad 350 uczestników zebrało się w niedzielę 11 marca, aby przebiec dystans 5 kilometrów. Pierwszy na linii mety zameldował się Bartosz Mazerski ze Sztumu, natomiast najlepsza wśród pań była Anna Koziarska z Elbląga. Zajęte miejsca nie były jednak najważniejsze, gdyż szansę na główną nagrodę, którą był wyjazd na bieg do Aten, mieli wszyscy uczestnicy. Po biegu odbyło się wręczenie pamiątkowych wazonów, a także losowanie wielu atrakcyjnych nagród. Najwięcej szczęścia miała Anna Zimna z Tczewskich Łąk, która w listopadzie poleci do Grecji. Organizatorzy całej imprezy z Ryszardem Walendziakiem na czele spisali się na medal i stworzyli kolejną fantastyczną imprezę, na której setki ludzi świetnie się bawiło, jednocześnie promując sport i zdrowy styl życia.  W tym roku w Malborku czeka nas jeszcze sporo biegów, najbliższym będzie Bieg do Pustego Grobu, organizowany 2 kwietnia. Jeżeli dotychczasowi organizatorzy i sponsorzy będą tak dobrze współpracować, możemy być pewni, że bieganie w Malborku stanie się jeszcze bardziej popularne.

Michał Kruczkowski

 

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Bieganie


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.