Wydanie nr 268/2018, Wtorek 25.09.2018
imieniny: pokaż (15 imion)Aureli, Aurelia, Aurelian, Herkulan, Wincenty, Rufus, Franciszek, Włodzisław, Eufrozyna, Władysław, Kleofas, Ermenfryda, Irmfryda, Ermenfryd, Irmfryd
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl

Spacer szlakiem umocnień twierdzy Malbork - 10.03.2018

Spacer szlakiem umocnień twierdzy Malbork - 10.03.2018 fot. Facebook Oddział Przewodnicki PTTK im. S. Dubyny w Malborku
W dniu 10 marca 2018 r. w grupie kilkunastu osób członkowie Oddziału Przewodnickiego im. Stefana Budyny wybrali się na wędrówkę, aby sprawdzić dostępność stan zachowania fortyfikacji pruskiej Twierdzy Malbork.

Wybrano południowy odcinek od torów kolejowych linii Malbork - Kwidzyn przez teren dawnego poligonu aż po las na Wielbarku. Pogoda dopisywała a jedynym utrudnieniem były roztopy. Ale nie przeszkodziły one w eksplorowaniu kilku bardzo ciekawych obiektów. Niektóre z nich zachowały się w miarę dobrze. Jednak we wszystkich wnętrzach widać zakrojoną na szeroką skalę działalność „złomiarzy”, wypalaczy drutu i innych pseudoturystów.

Po 5-cio godzinnej wędrówce humory dopisywały, ale było widać już ślady trudu wędrówki. Na koniec nie mogło się obyć bez tradycyjnego ogniska z pieczoną kiełbaską przy którym omówiono już plan kolejnej wędrówki.

 

 

 

 

 

 

 

Info i foto : Oddział Przewodnicki PTTK im. S. Dubyny w Malborku

Katarzyna De Guzman

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.