Wydanie nr 348/2018, Piątek 14.12.2018
imieniny: pokaż (8 imion)Pompejusz, Sławobor, Alfred, Nahum, Arseniusz, Noemi, Izydor, Heron
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl
Internet Światłowodowy i Kablówka 3 Generacji w Malborku
Internet Światłowodowy i Kablówka 3 Generacji w Malborku

Malbork: Wizyta nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 2 w Monheim nad Renem - 03-06.03.2018

Malbork: Wizyta nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 2 w Monheim nad Renem - 03-06.03.2018 fot. archiwum SP nr 2 w Malborku/ 82-200.pl
3-6 marca br. odbyło się spotkanie przedstawicieli Szkoły Podstawowej nr 2 w Malborku, pań: Anny Linkner – Suskiej, Izabeli Przybysz i Emilii Nadolskiej z nauczycielami niemieckiej szkoły Sekundarschule w Monheim nad Renem.

Spotkanie w Niemczech miało na celu zaplanowanie międzynarodowej wymiany młodzieży z wyżej wymienionych placówek. Wizyta w szkole pozwoliła na bezpośredni kontakt nauczycieli z Malborka i lokalnych przedstawicieli szkolnictwa. Pierwsze rozmowy przebiegły bardzo pozytywnie i obie szkoły planują dalszą współpracę w zakresie wymiany młodzieży.

Gospodarze zaprezentowali walory turystyczne swojego regionu. Nauczyciele z Malborka mieli okazję zwiedzić Kolonię, jeden z największych historycznych ośrodków kultu religijnego w Europie. Wizytówką miasta jest gotycka katedra. Delegacja uczestniczyła również w oprowadzaniu po mieście Monheim, które przygotowali uczniowie z tamtejszej szkoły. 

Przedstawiciele z Malborka zwiedzili szkołę, brali udział w zajęciach, zaprezentowali również atrakcje turystyczne Malborka oraz Szkołę Podstawową nr 2. 

Zwieńczeniem pobytu była wizyta u burmistrza miasta Monheim, pana Daniela Zimmermanna, który z wielkim entuzjazmem poparł starania nauczycieli obu szkół i zachęcił do dalszej współpracy.

 

 

 

 

 

Info i foto: E. Nadolska, SP nr 2 w Malborku/ archiwum SP nr 2 w Malborku/ 82-200.pl

Katarzyna De Guzman

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.