Wydanie nr 345/2019, Środa 11.12.2019
imieniny: pokaż (5 imion)Stefan, Damazy, Waldemar, Wojmir, Wilburga
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Zimowa olimpiada – mini quiz w Przedszkolu nr 8 w Malborku - 23.02.2018

Zimowa olimpiada – mini quiz w Przedszkolu nr 8 w Malborku - 23.02.2018 fot. Iwona Kitowska , Marzenia Spich/ 82-200.pl
W piątek 23 lutego w grupie V "Gołębie" z Przedszkola nr 8 odbył się quiz wiedzy na temat olimpiady zimowej trwającej w Pjongchang.

Dzieci poznały mnóstwo ciekawostek na ten temat. Dowiedziały się jakie kontynenty reprezentują kolorowe koła flagi olimpijskiej, codziennie śledziły, które państwa zajmują czołowe miejsca w klasyfikacji medalowej, wyszukiwały na mapie położenie tych państw oraz jak wygląda ich flaga. Wykonały również prace plastyczne zatytułowane "Nasi skoczkowie", wyklejały plasteliną koła flagi olimpijskiej.

Do rywalizacji przystąpiły wszystkie przedszkolaki z grupy. Najpierw odbyło się losowanie i dzieci utworzyły drużyny sportowe wybierając kapitana. Wszystkie dzieci przeszły marszem jak to odbywa się na prawdziwych olimpiadach, wysłuchały fragmentu olimpijskiego hymnu i zapaliły znicz. Drużyny zaczęły od zagadek, następnie były kalambury, układanie puzzli i pytania.

Wybrani kapitanowie zapisywali i podliczali punkty swojej grupy. Nie zabrakło również konkurencji sportowych takich jak skok w dal, jazda na łyżwach, rzucanie kulami do celu. Dzieci bawiły się doskonale. Na ich twarzach gościł uśmiech. Na zakończenie każdy kapitan otrzymał dyplom dla drużyny za udział w olimpiadzie a wszystkie dzieci drobne upominki. Nie zabrakło również tradycyjnej piosenki śpiewanej dla zwycięzców - We are the champions .

 

 

 

 

Info i foto : Iwona Kitowska , Marzenia Spich/ 82-200.pl

Katarzyna De Guzman

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.