Wydanie nr 48/2019, Niedziela 17.02.2019
imieniny: pokaż (6 imion)Aleksy, Donat, Zbigniew, Sylwin, Sylwina, Julian
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl
Internet Światłowodowy i Kablówka 3 Generacji w Malborku
Telewizja HD + Internet Światłowodowy Kablówka 3 Generacji. Malbork + Nowy Dwór Gdański

Planujemy ślub – czy warto mieć film z poprawin?

Planujemy ślub – czy warto mieć film z poprawin? fot. Planujemy ślub – czy warto mieć film z poprawin?
Organizacja własnego ślubu to ogromne przedsięwzięcie, które pochłania nie tylko wiele energii i czasu, ale również pieniędzy. Trudno się dziwić temu, że większość par chce zorganizować ten wyjątkowy dzień w sposób wyjątkowy, ale mieszczący się w granicach zasobności ich portfela lub wcześniej ustalonego budżetu.

Czy warto zdecydować się na poprawiny?

Warto jednak wiedzieć, że wesela z poprawinami są już same w sobie uznawane za bardzo wystawne. W dzisiejszych czasach większość narzeczonych jednak ogranicza się tylko do jednodniowej imprezy. Należy podkreślić, że wielu z nich w przyszłości żałuje takiej decyzji, ponieważ dużo wyjątkowych sytuacji, stwarzających niezapomniane wspomnienia, ma miejsce właśnie na poprawinach.

Narzeczeni często szukają możliwie najbardziej ekonomicznych rozwiązań podczas organizacji wesela. Według kamerzystów nawet, jeżeli pary planują poprawiny, rzadko decydują się na ofertę wideofilmowania tego wydarzenia. Głównym powodem jest właśnie oszczędność – mówi Patrycja Kosek z portalu filmy-wesele.pl.

pozabawie.jpeg

Ekonomiczne lub bardziej wystawne poprawiny - różnice

Jeśli już decydujemy się na organizację poprawin, ustalmy, ile chcemy przeznaczyć na to pieniędzy. Można je zorganizować w wersji tańszej i droższej – więcej pisaliśmy na ten temat w tekście: Jak zorganizować poprawiny?

W wersji tańszej większość serwowanych dań i napojów alkoholowych to pozostałości z poprzedniego dnia. Może nie brzmi to zbyt dobrze, ale jest to sprawa całkowicie normalna. Dodatkowo kucharze gotują tylko świeży ciepły obiad i kolację. Zimna płyta, ciasta, przekąski, napoje, sałatki – to te potrawy, które zawsze zostają w nadmiarze po pierwszym dniu wesela, dlatego serwuje się je po raz drugi na poprawinach.

drinki.jpeg

Koszty związane z organizacją poprawin da się jeszcze bardziej obciąć. Zawsze można na przykład zrezygnować z filmu ślubnego i ograniczyć się do usług fotografa – w Malborku działa aż 130 profesjonalistów (źródło: fotograf-wesele.pl). Warto wybrać takiego, który ma przystępną cenę lub daje dodatkowe usługi w gratisie, jak np. książka ze zdjęciami z wesela czy sesja plenerowa.

 

Poprawiny – czas dla przyjaciół i rodziny

Poprawiny nadają całemu weselu wyrafinowanego smaku i sprawiają, że mamy szansę dłużej pobyć z bliskimi i rzeczywiście nacieszyć się ich obecnością. Podczas pierwszego dnia wesela para młoda zazwyczaj nie może poświęcić każdej zaproszonej osobie zbyt wiele czasu. Najczęściej młodzi ograniczają się do wypicia jednego kieliszka alkoholu z każdym gościem. Nie ma czasu na dłuższą rozmowę czy wspólną zabawę ze względu na ilość zaproszonych gości. Poprawiny są doskonałą okazją na realne pobycie z bliskimi i stworzenie niezapomnianych wspomnień z każdym z nich. Jest to szczególnie ważne, jeśli na wesele zapraszamy także rodzinę i znajomych na co dzień mieszkających za granicą, z którymi nie mamy okazji zbyt często się widzieć.

poprawiny.jpeg

Warto wiedzieć, że w wersji tańszej nie musimy zapraszać na poprawiny wszystkich gości, a jedynie najbliższą rodzinę i przyjaciół. Wtedy koszty dodatkowych ciepłych posiłków i obsługi kelnerskiej nie będą aż tak odczuwalne.

 

Planujemy ślub – czy warto mieć film z poprawin?

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.