Wydanie nr 350/2018, Niedziela 16.12.2018
imieniny: pokaż (8 imion)Alina, Adelajda, Zdzisława, Ananiasz, Albina, Dyter, Deder, Tyter
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl
Internet Światłowodowy i Kablówka 3 Generacji w Malborku
Internet Światłowodowy i Kablówka 3 Generacji w Malborku

Namiastka historii podczas lekcji wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 2 w Malborku - 12.01.2018

Namiastka historii podczas lekcji wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 2 w Malborku - 12.01.2018 fot. Andrzej Lewandowski /82-200.pl
Połączenie historii z wysiłkiem fizycznym i niesamowite wrażenia . Uczniowie drugich klas gimnazjalnych mogli przenieść się w czasy średniowiecza i doświadczyć walk na miecze w replikach wyposażenia rycerskiego. Wszystko to dzięki uczniowi dwójki Kajetanowi Mąderowi , który chciał podzielić się swoją pasją z kolegami ze szkoły. Udostępnił on na potrzeby lekcji dwa komplety ubiorów rycerskich

Po wstępnym omówieniu wszystkich części zbroi , uzbrojenia oraz przedstawieniu zasad walk sportowych i zasad bezpieczeństwa ,uczniowie mogli spróbować swoich sił w pozorowanych walkach z Kajetanem. 
 

Nasze Miasto jest szczególnie ściśle związane ze średniowieczną historią walk rycerskich. Lekcja ta miała na celu przybliżenie młodzieży realiów w jakich walczyli rycerze dźwigając na sobie kilkunastokilogramową zbroję. Młodzież mogła się przekonać ile wysiłku i sprawności fizycznej wymagała walka rycerzy kiedy sami po kilku minutach aktywności w ekwipunku rycerskim z braku sił zaprzestawali walki. 
 

Zmagania uczniów odbywały się pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego. Była to niestandardowa lekcja WF, która wzbogaciła wiedzę młodzieży i była świetną historyczną zabawą.

 

 

 

Informacja i foto. Andrzej Lewandowski / 82-200.pl

Katarzyna De Guzman

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.